text.skipToContent text.skipToNavigation

Xiaomi Redmi Note 12S 8/256G Ice Blue, смартфонID EK000546936

Xiaomi Redmi Note 12S 8/256G Ice Blue, смартфонID: EK000546936

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
18.999 ден

* 108MP главна камера * 90Hz FHD+ AMOLED DotDisplay, * Голема батерија со брзо полнење  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 30.07.2024

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

* 108MP главна камера

* 90Hz FHD+ AMOLED DotDisplay,

* Голема батерија со брзо полнење

Снимајте големи детали во сите ситуации на осветлување

Снимајте моменти од повеќе перспективи

Со Xiaomi ProCut од 108 MP, можете да креирате нови приказни од вашите фотографии - составувајќи ги најдобрите опции хоризонтално или вертикално врз основа на вашата оригинална фотографија.

Филмска камера и филтри

Изразете ја вашата единствена креативност и стил со filmCamera, низа филтри за фотографии базирани на автентични, винтиџ филмски стилови. Откријте повторно минато време на естетика што ги трансформира секојдневните, обични фотографии во носталгични изрази на уметност и идентитет.

16MP селфи камера

Доловете ги убавите моменти од животот со извонредни слики
 

Приказ со висока стапка на освежување од 90 Hz

Уживајте во респонзивното искуство со екран на допир

Заедно со непреченото чувство на лизгање на врвовите на прстите, софтверските карактеристики на AMOLED дисплејот нудат и врвно енергично, извонредно и привлечно визуелно искуство.
 

Брзо полнење од 33 W со огромна батерија од 5000 mAh

Со технологијата Mi FC + MMT, брзото полнење од 33 W го прави процесот на полнење постабилен и поефикасен. Моќниот систем за полнење е поврзан со огромна батерија од 5000 mAh, така што никогаш не треба да се грижите за полнење кога сте повторно отсутни.

Неверојатен окта-јадрен MediaTek Helio G96

MediaTek Helio G96 овозможува неверојатна камера од 108 MP и непречена стапка на освежување од 90 Hz, овозможувајќи ви остри снимки, како и моќно искуство со игри.
Дополнително, Redmi Note 12S доаѓа со тони простор за складирање и RAM меморија што ви треба. Поддржува простор за проширување до 1TB и 5GB дополнителна RAM меморија со проширување на меморијата.
 
 

Двојни стерео звучници

Навистина реален звук

Уживајте во омилените содржини и игри со поголема аудиовизуелна потопување благодарение на аудио системот со двојни звучници на Redmi Note 12S.

Естетски исечени рабови

Полесно за држење, удобно чувство

Redmi Note 12S носи сосема нов дизајн на рамна рамка со минималистички стил кој зрачи со динамичен и моќен изглед кој е исто така цврст и сигурен во вашата рака.

Дебелина: 8,09 мм. Тежина: 176 гр

 
 
Тип на производ Смартфон телефони
Бренд Xiaomi
Боја Сина
Гаранција 2 год.
Големина на екран 6.43 "
Тип на екран IPS LCD, 90Hz, 1080 x 2400, Corning Gorilla Glass 5
Интерна меморија 256 GB
Проширлива меморија Да
RAM Меморија 8 GB
Задна камера 48 + 12 + 12 MP
Предна камера 12 MP
тип на процесор Mediatek Helio G96 (12 nm), Octa-core (2x2.05 GHz Cortex-A76 & 6x2.0 GHz Cortex-A55)
Kапацитет на батерија 5000 mAh
SIM Dual SIM
Тип на оперативен систем Android 13, MIUI 14
Оперативен систем Android
Висина 165.9 mm
Ширина 76.2 mm
Длабочина 8 mm
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!