text.skipToContent text.skipToNavigation

Acer X128HP DLP MR.JR811.00Y проекторID EK000594567

Acer X128HP DLP MR.JR811.00Y проекторID: EK000594567

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
26.999 ден

Проекторите од серијата Acer Essential се проектори со најдобра вредност, идеални за секојдневна употреба, на работа или дома. Направете ги вашите презентации попривлечни, а забавата повозбудлив...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 19.07.2024

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Проекторите од серијата Acer Essential се проектори со најдобра вредност, идеални за секојдневна употреба, на работа или дома. Направете ги вашите презентации попривлечни, а забавата повозбудливи со висока осветленост, висок контраст и DLP® 3D Ready2, додека се придржувате до вашата крајна линија.

 • 4.000 лумени осветленост

  Гледајте кристално јасни, живописни слики од далечина на дневна светлина или средни до големи простории со осветленост до 4.000 лумени.

 • Acer ColorBoost3D™

  Репродуцирајте реалистични бои и брилијантно светли слики со технологијата Acer ColorBoost3D™.

 • Acer ColorSafe II

  Уживајте во постојани, природни бои со технологијата ColorSafe II, која ги контролира динамичните нивоа на RGB за да спречи распаѓање на бојата.

 • Acer LumiSense™

  Acer LumiSense™ ги прилагодува осветленоста на сликата и заситеноста на боите врз основа на содржината што ја гледате.

 • Acer BlueLightShield™

  Заштитете ги очите од непотребно напрегање со користење на технологијата Acer BlueLightShield™.

 • Интегрирани звучници [1]

  Она што ќе го слушнете ќе биде исто толку добро како и она што го гледате со моќните вградени звучници.

  Систем на проекција
  DLP
  Осветленост
  4000alm
  Трајност на ламба
  6000h
  Стандардна Резолуција
  XGA (1024x768)
  Максимална Резолуција
  WUXGA (1920x1200)
  Контраст
  20000:1
  Оптички зум
  1.1X
  Големина на проектирана слика (дијагонала)
  23" ~ 300" (58cm ~ 762cm)
  Далечина на проекција
  1.0m ~ 11.8m (3.3' ~ 38.8')
  Влезови
  Analog(D-sub)x1,Composite(RCA)x1,HDMIx1, Audiox1
   
Тип на производ Projektori
Бренд Acer
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!