text.skipToContent text.skipToNavigation

ACER X1128H DLP, SVGA, 4500 AL проекторID EK000389390

ACER X1128H DLP, SVGA, 4500 AL проекторID: EK000389390

25.999 ден
Цена
20.590 ден
ACER X1128H DLP, SVGA, 4500 AL проектор Резолуција: 1920x1200p Светлина: 4.500 лумени Контраст: 20.000:1 Век на траење на лампа: 15.000 часа Бренд: Benq  Дознај повеќе

Бесплатна испорака

Доставуваме веќе од 31.01.2022

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Acer проекторот од серијата Essential ви нуди најдобра вредност за вашите пари и е идеален за секојдневна употреба, било на работа или од дома. Благодарение на кристално јасната слика, висок контраст и технологија DLP® 3D Ready вашите презентации ќе бидат позабавни и уште повозбудливи, а истовремено ќе заштедите пари. 

 

 

4,000 Lumens Brightness

4.500 lumen светлина

Светлина до 4.500 лумени ви осигурува кристално јасни, живописни слики со голема оддалеченост и на дневна светлина или во средно големи и големи простории.

Acer ColorBoost3D

Acer ColorBoost3D™

Репродуцирајте ги живописните бои и неверојатно светлата слика со помош на Acer ColorBoost3D™ технологијата.

Acer ColorSafe II

Acer ColorSafe II

Уживајте во изедначените, природни бои со технологијата ColorSafe II која контролира динамични RGB и спречува ослабнување на боите.

Acer LumiSense

Acer LumiSense™

Технологијата Acer LumiSense™ ја подесува сликата и заситеност на бојата во согласност со содржината која ја гледате.

Acer BlueLightShield

Acer BlueLightShield™

Заштитете си ги очите од непотребно напрегање благодарение на технологијата Acer BlueLightShield™.

Integrated Speakers

Вградени звучници1

Она што го гледате треба да го осетите и слушнете исто така квалитетно благодарение на вградените звучници

Native Resolution

800 x 600

Maximum Resolution

1920 x 1200

Standard Mode Brightness

4500 lm

Native Aspect Ratio

4:3

Compatible Aspect Ratio

16:9

Contrast Ratio

20,000:1

Throw Ratio

1.94 to 2.16 (1295.40 mm@2000 mm)

Digital Zoom

2x

Vertical Keystone Correction

-40°/+40°

Maximum Vertical Sync

120 Hz

Maximum Horizontal Sync

100 kHz

Minimum Vertical Sync

24 Hz

Minimum Horizontal Sync

15 kHz

Colour Support

1.07 Billion Colors (30-bit)

Projection Lens

Minimum Lens Aperture

F/21.85

Maximum Lens Aperture

F/24.01

Minimum Focal Length

21.85 mm

Maximum Focal Length

24.01 mm

Minimum Diagonal Image Size

584.20 mm

Maximum Diagonal Image Size

7.62 m (300")

Minimum Projection Distance

1 m

Maximum Projection Distance

11.80 m

Optical Zoom

1.1x

Lamp

Lamp Type

UHP

Number of Lamps

1

Lamp Power

220 W

Normal Mode Lamp Life

6000 Hour

Economy Mode Lamp Life

10000 Hour

ExtremeEco Mode Lamp Life

15000 Hour

Interfaces/Ports

 

Number of USB Ports

1

USB

Yes

Composite Video

Yes

Number of VGA Inputs

1

VGA In

Yes

Number of VGA Outputs

1

VGA Out

Yes

Number Of Audio Inputs

1

Number Of Audio Outputs

1

Audio Line In

Yes

Audio Line Out

Yes

 

Technical Information

Projection System

DLP

Projection Method

Ceiling
Front
Rear
Rear Ceiling

Video Compatibility

EDTV
HDTV
NTSC
PAL
SDTV
SECAM

Computer Compatibility

Mac PC
Windows PC

Audio

Number of Speakers

1

Speaker Output Power

3 W

Speaker Output Mode

Mono

Power Description

Power Supply

100 V AC~240 V AC

Input Voltage

120 V AC
230 V AC

Operating Power Consumption

275 W

Physical Characteristics

Temperature

0°C to 40°C

Humidity

80% Maximum Relative Humidity

Weight (Approximate)

2.80 kg

Form Factor

Ceiling Mountable

Height

113.7 mm

Width

313 mm

Depth

240 mm

Miscellaneous

Optional Accessories

 

  • 3D Glasses (MC.JFZ11.00B)
  • Carrying Case (MC.JPV11.005)
  • WirelessCAST (MWA3) (MC.JKY11.007)
  • Lamp (MC.JRN11.001)
  • Ceiling Mount (MC.JLC11.003)
Бренд BenQ