text.skipToContent text.skipToNavigation

LG QNED 75QNED813QA, 4K Ultra HD, Smart TV, webOS, ThinQ AI, Quantum Dot + NanoCell, црна бојаID EK000480936

LG QNED 75QNED813QA, 4K Ultra HD, Smart TV, webOS, ThinQ AI, Quantum Dot + NanoCell, црна бојаID: EK000480936

Купување до 72 рати е овозможено за износ на артикл и/или кошничка над 30.000ден преку кредит од Стопанска Банка АД - Скопје. Повеќе на следниот линк.

121.999 ден

Цена
109.999 ден

LG QNED 75QNED813QA телевизор Дијагонала: 75" / 185cm Резолуција: 3840 x 2160 (4K) Технологија: QNED Smart ТВ: Да Тјунер: DVB-T2/C/S2 WI-Fi: Да  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 03.02.2023

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 • LG QNED 75QNED813QA црна боја
 • Тип на дисплеј: QNED
 • Резолуција: 4K Ultra HD 3840 x 2160
 • Дијагонала на екранот: 75" (185 см)
 • ОС (Оперативен систем): webOS Smart TV
 • Магичен далечински управувач: во пакување MR22
 • Гласовно пребарување: да
 • Magic Explorer: да
 • Брз пристап: да
 • Интернет прелистувач: да
 • Airplay (iPhone, iPad, MacBook се поддржани): да
 • Miracast: да
 • Simplink (HDMI CEC); да
 • Индекс на мастеринг на слика: 120Hz
 • HDR технологија: Active HDR
 • HDR10 Pro: да
 • ХЛГ: да
 • Широк опсег на бои: Nano Color Pro
 • Локално затемнување: Edge LED локално затемнување
 • УЛТРА осветлување: да
 • HFR (висока стапка на слики): да (HDMI)
 • Процесор: α7 Gen5 AI процесор 4K
 • Подобрување на резолуцијата: 4K AI зголемување на резолуцијата
 • Аудио излезна моќност: 20 W
 • Систем на звучници: 2,0 ch
 • Clear Voice Pro: Clear Voice Pro
 • HDMI: 4
 • ARC (Аудио повратен канал): eARC (HDMI 3)
 • Верзија на HDMI: HDMI 2.1 x 2 / HDMI 2.0 x 2
 • USB: 2
  LAN (пристап до Интернет и DLNA): да
 • CI слот: да
 • RF Во: да
 • WiFi: Да (802.11ac)
 • Bluetooth: Да (V5.0)
 • Дигитален аудио излез (оптички): да
 • Дополнителни функции
 • Time Shift (Одложена репродукција): да
 • Снимање ТВ: да
 • Нетфликс: да
 • Амазон: да
 • Мобилна апликација (LG ThinQ): да
 • Е-прирачник: да
 • ЕПГ: да
 • Поднаслов: да
 • УЛТРА HD ТВ прием: да
 • Телетекст: да
 • Страна: 2000 година
 • Физички карактеристики Боја црна
 • 2 години гаранција
Тип на производ Телевизори
Бренд LG
Боја Црна
Гаранција 2 год.
освежување на слики [Hz] 120 Hz
Енергетска класа G
Оперативен систем WebOS
вграден WiFI Да
TV tuner DVB-T2/C/S2
Тип на ТВ SMART
технологија QNED
резолуција 3840 x 2160 (4K)
дијагонала 75"/190 cm