text.skipToContent text.skipToNavigation

CANON ZOEMINI S2 ZV223 PW Instant CameraID EK000467015

CANON ZOEMINI S2 ZV223 PW Instant CameraID: EK000467015

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
9.990 ден

ZINK™ Технологија Резолуција од 314 x 600 dpi Филтер: црно-бело / живописни бои Поврзување на Bluetooth 5.0 Димензии: 121 x 80,3 x 22,4 mm Резолуција: 8 MP  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 • Технологија за печатење: ZINK™
 • Работен век на главата на печатачот: 1000 страници (под 25°C)
 • Брзина на печатење: Приближно 50 секунди (вклучување и исклучување на моторот, на собна температура од 25°C )
 • Резолуција на печатење: 314 x 600 dpi
 • Печатење без рабови: ДА
 • Печатење со бели рабови: ДА
 • Печатење со филтер: ДА (црно-бело / живописни бои)
 • Приспособување на рабовите: ДА (преку апликацијата Mini Print)
 • Поврзување со печатач: Микро USB
 • Поврзување: Bluetooth 5.0
 • NFC: iOS (потребен е NFC-читач од 3-ти страни, достапен само за iPhone 7 или понов модел)
  Android (функционира со модели со поддршка за NFC и однапред инсталиран NFC-читач)
  Автоматски сензор за хартија: ДА
 • Батерија: Вградена литиум-полимерска батерија на полнење од 700 mAh
 • Издржливост на батеријата: 25 фотохартии во просек
 • Автоматско исклучување: ДА (3 мин. / 5 мин. / 10 мин.) (поставување преку АПЛИКАЦИЈАТА)
 • Копче за ресетирање: ДА
 • Брзина на полнење: Приближно 120 минути (од 0% до целосно полнење)
 • Контролен панел:
  1. Копче за вклучување
  2. Копче за блендата
  3. Копче за филтер (црно-бело / живописни бои)
  4. Копче за рамка (бела рамка/ прилагодена рамка)
  5. Преклопник на лизгање (пејзаж без блиц / портрет со автоматски блиц / автопортрет со прстенесто светло)
 • Компатибилност со мемориска картичка: ДА, микро SD-картичка, до 256 GB
 • Поддржани видови на медиуми: Фотохартија ZINK® од Canon, однапред исечена и самолеплива хартија ZINK® од Canon
 • Максимална големина на хартија: 2.0” x 3.0”
 • Капацитет за хартија: До 10 листови фотохартија ZINK® од Canon + 1 SmartSheet®
 • Боја на куќиштето: Розова-златна / бисерна бела / темна зелено-сина
 • Големина на куќиште (Ш x В x Д): 121 x 80,3 x 22,4 mm
 • Тежина: 188 g
 • Препорачана температура при работа, при полнење и при складирање (℃): 15 - 32°C (59 - 90°F)
 • Препорачана работна влажност (RH): 40-55% RH
 • Работна температура (℃): 5 - 40°C (41 - 104°F)
 • Работна влажност (RH): <70%RH
 • Камера:
  - Резолуција на фотографија: 8 MP
  - Формат на фотографија: JPG
  - Светло за блиц: ДА
  - Опсег на светлина на блицот: 0,5 M - 1,0 M
  - Прстенесто светло: ДА (8 LED-диоди)
  - Ефикасен опсег на прстенестото светло: 0,3 M- 0,6 M
  - Опсег на фокусирање: Фиксен (опсег: 30 cm~∞ )
  - Фокусна должина: 2,6 mm
  - Фокусна должина (еквивалент за видео од 35 mm): 25,66 mm
  - Зум: Фиксно
  - Решетка: f/2,2
  - Чувствителност: Автоматски (опсег на ISO: 100 - 1600)
  - Баланс на белата боја: Автоматски
  - Прилагодување на експозицијата: Автоматски
 • Прегледување во живо: ДА (преку АПЛИКАЦИЈАТА)
 • Самостоен тајмер: ДА (ИСКЛУЧЕНО / 3 сек. / 5 сек. / 10 сек.) (поставување преку АПЛИКАЦИЈАТА)
 • Далечинска контрола на блендата: ДА (преку АПЛИКАЦИЈАТА)
 • Приспособен индикатор за звук на фотоапаратот: ДА (вклучување / исклучување / бленда) (поставување преку АПЛИКАЦИЈАТА)
 • Индикатори:
  - LED светилка на долната страна (полнење)
  - Црвено: полнење
  - Зелено: полнењето е завршено
  - LED-светилка на горната страна (статус)
  - Белата светилка е вклучена: уредот е вклучен и е во режим на подготвеност
  - Белата светилка трепка: обработка на Smartsheet / подготовка на печатењето / ажурирање на фирмверот
  - Црвената светилка е вклучена: уредот постигнал премногу висока температура
  - Црвената светилка трепка: капакот е отворен / грешка на печатачот / нема хартија / заглавена хартија
  - Црвената/белата боја трепкаат последователно: слаба батерија, многу слаба батерија
  - Белата светилка трепка: уредот се вклучува
  - Сината светилка трепка: грешка на Smartsheet
  - Цијан светилката е вклучена: премногу ниска температура на уредот
  - Цијан светилката трепка: главата на печатачот се лади
  - Магента светилката е вклучена: режим за масовно складирање
  - Магента светилката трепка: грешка на SD-картичката
  - Жолтата/магента/цијан/белата светилка трепкаат последователно: печатачот печати
 • LED-светилка за избор на филтер:
  1) ИСКЛУЧЕНО: не
  2) Вклучено: црно-бел филтер
  3) Вклучено: филтер за живописни бои
  LED-светилка за бели рабови
  ВКЛУЧЕНО: да
  ИСКЛУЧЕНО: не
 • Звучник (статус):
  1) Вклучување
  2) Заклучување на фокусот на фотоапаратот
  3) Бленда на фотоапаратот
  4) Грешка на фотоапаратот (неуспешно фотографирање)
  5) Вметнување / Исфрлување на микро SD-картичка
  6) Грешка на микро SD-картичката
 • Информации за фотохартијата Zink: 
  - Фотохартија ZINK® од Canon
  - Фотохартија ZINK® од Canon (10 листови во пакување)
  - Големина на фотохартија од 2” x 3” / се лупи, задната страна е леплива
 • Услови на складирање:
  Температура: 0 - 25°C, влажност: 40-55% RH
 • Компатибилни оперативни системи и апликации:
  - Компатибилни оперативни системи (за апликацијата за мобилни уреди):
  iOS 12.0 или понов и Android 6.0 или понов
  - Компатибилни оперативни системи (за компјутер):
  Windows 7 / 8 / 8.1 / 10, Mac OSX 10.10-10.14
 • Апликација за мобилни уреди:
  Canon Mini Print
Тип на производ Принтери
Бренд Canon
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!