text.skipToContent text.skipToNavigation

FUJIFILM INSTAX Mini 11 SET BOX Инстант филм камера (Ice White)ID EK000494250

FUJIFILM INSTAX Mini 11 SET BOX Инстант филм камера (Ice White)ID: EK000494250

Купување до 72 рати е овозможено за износ на артикл и/или кошничка над 30.000ден преку кредит од Стопанска Банка АД - Скопје. Повеќе на следниот линк.

Цена
9.999 ден

Свеж поглед на саканата камера за инстант филм, INSTAX Mini 11 е елегантен, забавен и стилски фотоапарат способен да произведува инстант отпечатоци со големина на кредитна картичка. Овој модел е...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 31.01.2023

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Свеж поглед на саканата камера за инстант филм, INSTAX Mini 11 е елегантен, забавен и стилски фотоапарат способен да произведува инстант отпечатоци со големина на кредитна картичка. Овој модел е ажуриран со функција за автоматска експозиција која повеќе не бара рачно прилагодување за различни услови на осветлување, а придобивките од вградениот блиц работат во услови на слаба осветленост. Тој, исто така, ги вклучи своите можности за снимање одблиску во дизајнот на објективот 60mm f/12,7 за непречено фотографирање од 11,8" до бесконечност. Наместо да треба да користите додаток за објектив, овој интегрален дизајн значи дека треба само да ја проширите цевката на објективот до Позицијата на режимот за селфи за блиско фокусирање од 11,8" до 19,7", и вграденото огледало на предната страна на објективот овозможува совршено составени селфи. Тенкиот дизајн на камерата, исто така, има ново врежано лого INSTAX над филмската врата, проѕирен прстен дизајн над објективот и класичниот визир за прозорци, и вклучува два забавни додатоци за капаци на копчињата за блендата.

 
INSTAX Mini Instant Film


Вклученото единечно пакување INSTAX Mini Instant Film содржи 10 листови инстант филм во боја. Овој филм се карактеризира со репродукција на живописни бои со природни тонови на кожата кога се користи при дневна светлина (5500K) или електронски услови на осветлување на блиц. Рафинираната структура на зрната обезбедува висока острина и јасност на сликата, како и разновидна брзина на филм ISO 800 за употреба со широк спектар на предмети. Секој лист филм создава сјајна површина на сликата од 2,4 x 1,8 инчи која е опкружена со едноставна бела рамка. Можно е брзо и моментално развивање кога работите на температури помеѓу 41-104°F.

 
Дополнителни додатоци


Исто така, во пакетот е вклучен и држач за клип за држач за фотографии INSTAX, кој може да се користи за да ги покажете вашите инстант филмски кадри на забавен и креативен начин, и брошурата за идеи INSTAX DIY, која нуди неколку идеи и инспирација за тоа како да го добиете најмногу од вашата INSTAX камера.

Бренд Fujifilm