text.skipToContent text.skipToNavigation

PS5 Dualsense контролер Cosmic RedID EK000410499

PS5 Dualsense контролер Cosmic RedID: EK000410499

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
4.590 ден

PS5 Dualsense контролер Cosmic Red Сензор на движење DualSense Интегриран звучник Вградена батерија Производител: Sony  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 03.06.2024

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

DualSense™ безжичен контролер

 

Откријте ги реалистичните и неверојатните искуства со играње на новите иновативни контролери за конзолата PS5™ со додирните повратни информации и динамички ефекти на копчињата. Безжичаниот контролер DualSense има вграден Микрофон и останатото е вградено во легендарен и удобен дизајн. 

 

Повратни информации на допир

 

Почувствувајте ги физчки повратните информации за случувањата во играта преки двата актутатора кои ги заменуваат традиционалните вибрциони мотори. Оваа динамичка вибрација во ашите раце може да симулира осет на се од околината до самиот трзај на различното оружје кое го користите во играта. 

 

Адаптивни копчиња

 

Доживејте ги различните нивоа на сила и напнатост додека комуницирате со својата опрема во играта или со околината. Од пукање со оружје до нагло кочење со автомобилот - сега можете физички да почувствувате со оние со кои играте и физички контакт и она што се случува во позадина. Нека се слуша вашиот глас, поделете ја својата страст

 

 

Вграден микрофон и приклуоци за слушалки со микрофон

 

Разговарајте со пријателите на мрежа со вграден микрофон или поврзете слушалки со микрофон со приклучок 3,5 mm. Едноставно и лесно снимајте звук со помош на копќето наменето за исклчување на звукот. 

 

Копче создади

 

Снимајте и емитирајте најлегендарните моменти од својата игра со копчето создади. Благорадение на легендарното копче SHARE, копчето "создади" им нуди на играчите повеќе начини на создавање вистински играчки содржини и емитирање на авантура во жива која можете да ја споделите со светот. 

Икона играње во вашите раце

Преземете контрола со помош на револуционерниот дизајн кој комбинира легендарен интуитивен изглед со подобрени копчиња и новоизмислена светлосна трака. 

Останато PS5 контролер
Тип на производ Додатоци за играчки конзоли
Бренд Sony
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!