text.skipToContent text.skipToNavigation

PS5 Pulse 3D Wireless HeadsetID EK000410498

PS5 Pulse 3D Wireless HeadsetID: EK000410498

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
6.199 ден

PS5 Pulse 3D Wireless Headset Полнење преку USB Type-C Дупли noise-cancelling микрофони 3D Аудио за PS5 Производител: Sony  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 09.07.2024

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

How Games Were Made to Sound™

Уживајте во беспрекорното безжично искуство со слушаките со микрофон кои се совршено прилагодени за 3D звук на конзолите PS51. Безжичаните слушалки со микрофон PULSE 3D доаѓаат со префинет дизајн и два микродона со можност за исклучување на бучавост, USB Type-C® полнење и неколку контролери за едноставен пристап 

 

Изградени за нова генерација

Совршено прилагодени за 3D звук

Безжични слушалки со микрофон PULSE 3D поебно се прилагодени за репродукција на 3D звук кој го дава конзолата PlayStation®5.

Конзолата PS5, со Tempest 3D AudioTech, може да ве стави во средина на неверојатно реалиситчно опкружување во кое имате осет дека звукот доаѓа од сите страни.

Удобен дизајн

Играјте со стил со елегантните слушалки со микрофон кои совршено г дополнуваат изгледот на PS5 козолата и содржат перничиња за уши и подесување за дополнителна идобност.

Направени за играчи

slika

Два скриени микрофони

Вашиот пријател на мрежата го слушате со помош на два вградени микрофони, оптимално поставени за снимање на чист звук и подобрена технологија за пригушување на бучавоста.   

 

 

Безжичано прилагодување

Уживајте и до 12 часа со безжично играње благодарение на вградената батерија на полнење. Поврзете се си конзолите PS5 и PS4™ на компатибилните Windows и macOS® лаптопи со помош на приложениот прилагодувач.

 

Приклучоци од 3,5 mm

Едноставно вклучете ги слушалките и микрофонот во PlayStation®VR и на мобилните уреди со приложениот аудиокабел за приклучок од 3,5 mm.

Останато PS5 контролер
Тип на производ Додатоци за играчки конзоли
Бренд Sony
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!