text.skipToContent text.skipToNavigation

PlayStation 5 Slim Blue-Ray Edition D chassisID EK000579716

PlayStation 5 Slim Blue-Ray Edition D chassisID: EK000579716

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

СЕДМИЧНА АКЦИЈА: Искористи попусти до 60%! Дознај повеќе овде!

33.990 ден

Цена
28.990 ден

Седмична акција!

Со конзолата PS5® , гејмерите добиваат моќна технологија ...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 28.06.2024

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 

Со  конзолата PS5®  , гејмерите добиваат моќна технологија за игри сместена во елегантен и компактен дизајн на конзолата. Подгответе ја вашата омилена игра и ве чека да влезете и да играте со   вграден SSD простор од 1 TB . На PS5® конзолата  може да се играат повеќе од 4.000 игри PS4® . Со  Game Boost,  можете дури и да уживате во побрзи и помазни промени на рамката во некои од најдобрите игри за PS4. Поставувањето бара интернет конекција за да се спарат диск-уредот и PS5® конзолата.

  • Ултра брз SSD диск:  извлечете го максимумот од времето за играње со скоро инстант вчитување на инсталираните игри PS5™.
  • Интегриран систем за влез/излез:  приспособената системска интеграција на конзолата PS5™ им овозможува на креаторите толку брзо да влечат податоци од погонот во цврста состојба што сега можат да создаваат игри на начини на кои досега не можеше да се замисли.
  • Следење зраци:  Потопете се во светови на ново ниво на реалност каде секој зрак светлина е индивидуално симулиран, така што сенките и рефлексиите во поддржаните игри PS5™ изгледаат реално.
  • До 120 фрејмови во секунда со излезна фреквенција од 120 Hz:  уживајте во непречена и течна игра со висока стапка на слики што може да достигне 120 фрејмови во секунда за компатибилни игри со поддршка за излезна фреквенција од 120 Hz на 4K дисплеи.
  • HDR технологија:  на HDR телевизорите, поддржаните игри PS5™ се прикажуваат во неверојатно живописен и убедлив опсег на бои.
  • Tempest 3D AudioTech:  Потопете се во звучни пејзажи каде звукот се чини дека доаѓа од сите правци. Tempest 3D AudioTech во поддржаните игри преку слушалки или ТВ звучници навистина ја оживува вашата околина.
  • Приспособливи предизвикувачи:  совладајте сеопфатни адаптивни активирања со нивоа на динамичен отпор што го симулираат физичкото влијание на она што се случува во одредени игри PS5™.

 

 

ИГРАЈ КАКО НИКОГАШ ДОСЕГА®

 

Откријте молскавично брзо вчитување со ултра-брзиот SSD-уред, целосно искуство за играње со поддршка за хаптички повратни информации1, адаптивни предизвикувачи1 и 3D звук* и сосема нова генерација на неверојатни игри на PlayStation.

 

*3D звук преку вградени ТВ звучници или аналогни/USB стерео слушалки. Потребно е поставување.

 

 

 

РАЗБУДЕТЕ ГИ СЕТИЛАТА

 

DUALSENSETM безжичен КОНТРОЛЕР: еволуција за нови сетила

АДАПТИВНИ АКТИВНИЦИ: динамичките отпорници имитираат отпор при интеракција со опрема и предмети во одредени игри на PS5™

 

Тактилни повратни информации

 

Одговорните вибрации се јавуваат како одговор на одлуките што ги донесувате во играта и имитираат елементи на животната средина во одредени игри на PS5.

 

Разговарајте со другите играчи со леснотија

Започнете разговор користејќи го вградениот микрофон. Исклучете го со посветеното копче за исклучување звук кога треба да се фокусирате на играта.

 

Создадете и споделете ги вашите најдобри моменти

 

Снимајте игра и споделете ја со другите на PlayStation™ мрежата или вашите омилени апликации за социјални медиуми.

 

 

СОЗДАДЕН ДА БИДЕ СО БРЗИНА НА МОЛЊА

 

Почувствувајте ја вистинската моќ на играта . Искористете ја моќта на приспособениот процесор, графички процесор и погон во цврста состојба со интегриран I/O систем кој ги препишува правилата за можностите на конзолата на PlayStation.

Патувајте од една до друга димензија со молскавична брзина : Ултра брзиот SSD го користи најдоброто од вашето време за играње со скоро инстант вчитување на инсталираните игри на PS5.

Сведочете на ослободувањето на перформансите на игрите : Интеграцијата на системот за приспособена конзола на PS5 им овозможува на креаторите да влечат податоци од SSD толку брзо што сега можат да создаваат игри на начини на кои досега не можеше да се замисли.

 

 

Изведена за да произведе зачудувачки сцени

 

Истражувајте живописни средини додека ги следите зраците на светлината.

Следењето на светлосни зраци ви носи нови нивоа на реализам со природни сенки и рефлексии во поддржаните игри на PS5.

Внимавајте на живите бои.

На HDR телевизорите, поддржаните игри PS5 се прикажуваат во неверојатен опсег на бои.

Движете се во неверојатно реалистични светови на игри.

Непречена и течна игра со високи слики во секунда што може да достигне 120 fps за компатибилни игри со поддршка за излезна фреквенција од 120 Hz на 4K дисплеи.

Искусете остра 4K графика

Фините детали ќе оживеат на вашиот 4K телевизор и компатибилните игри за PS5.

ПАТУВАЊЕ ВО НОВИ СВЕТВИ

 

 

Слика

Спајдермен на Марвел: Мајлс Моралес

Искусете го подемот на Мајлс Моралес како нов херој кој владее со неверојатни експлозивни нови моќи и станува своја верзија на Спајдермен.

Елден прстен

Совладајте ја моќта на Елден Ринг и станете Елден Господар во Средната Земја во реномираната нова отворена авантура од креаторите на Bloodborne и Dark Souls.

Ratchet & Clank: Rift Apart

Тргнете во интердимензионална авантура во друштво на Рачет и Кленк и помогнете им да се соочат со злобниот император од паралелна реалност.

Слика

Call of Duty®: Modern Warfare II

Infinity Ward ја носи врвната игра, со сосема ново ракување со оружје, нов Gunsmith и мноштво други иновации во игра и графика кои ја носат франшизата на следното ниво.

EA SPORTS™ FIFA 23

EA SPORTS™ FIFA 23 ја носи светската игра на терен со турнири на FIFA World Cup™ за мажи и жени, женски клубски тимови и нови начини за играње во омилените режими.

Бог на војната Рагнарок

Во потрага по одговори, Кратос и Атреус мора да патуваат во секој од Деветте светови додека армиите на Асгард се подготвуваат за судбоносната битка што ќе стави крај на светот.

Слика

Хоризонт Забранет Запад

Придружете му се на Алој на храброто патување низ Забранетиот Запад - величествена, но опасна граница која содржи мистериозни нови закани - во ова признато продолжение на Хоризонт нулта зора.

The Last of Us™ Дел I

Искусете ја емотивната приказна и незаборавните ликови во The Last of Us, кој освои повеќе од 200 награди за Игра на годината.

Слика

 

 

Гран Туризмо 7

Gran Turismo 7 се потпира на генерации искуство со тркачки симулатори и ви ги носи најдобрите карактеристики од историјата на франшизата.

MLB The Show 22

Создадете совршен тим, соберете ги пријателите и дознајте кој е шампион во игра со три седишта или онлајн или поминете ја цела вечер во трки додека напредувате во кариерата во големи чекори кон големите лиги.

 

Почувствувајте ново реалност со системот PlayStation® VR2

 

Искусете ја следната генерација на игри со виртуелна реалност со неверојатна 4K HDR графика, игри што го дефинираат жанрот и уникатни стимули со слушалките Sense и контролерот за PlayStation VR2

 

 

Ослободете ја целосната моќ на вашата конзола PS5 со PlayStation® Plus

Откријте ја вашата нова одлична авантура со стотици актуелни и класични игри, пробни игри со ограничено време, онлајн игри со повеќе играчи, попусти само за членови и повеќе со избирање на една од трите опции за членство.

 

Подобрете го искуството со 3D звук

 

Tempest 3D Audio Tech : од далечните извици на соиграчите до скришум пристап на скришум предатори, вашата околина ќе оживее со бурата 3D AudioTech со компатибилни слушалки во поддржаните игри.

Безжични слушалки со микрофон PULSE 3D : направени за потребите на 3D звук, измазнети за максимална удобност. Бидете присутни во моментот со технологија за поништување шум и снимање на кристално чист звук

 

Победи ги игрите

Беспрекорно проследувајте 4K забава од вашите омилени апликации и гледајте 4K Blu-ray™ дискови (PS5 Digital Edition не може да репродуцира дискови).

 

 

ИЗБЕРЕТЕ КАКО ДА ИГРАТЕ

 

 

PS5 конзола

Играјте игри за PS5 и PS4 на Blu-ray-дискови. Можете исто така да преземате дигитални игри за PS5 и PS4 од PlayStation Store.

Дигитално издание на конзолата PS5

Целосно дигитална верзија на конзолата PS5 без диск. Најавете се на вашата сметка на PlayStation Network и одете во PlayStation Store за да играте и преземате дигитални игри за PS5 и PS4.

Бренд Sony
Боја Бела
тип на конзола PlayStation 5
број на контролери 1
Тип на хард диск SSD
Капацитет SSD 1 1000 GB
RAM Меморија 16 GB
оптика Ultra HD Blu-ray
Ширина 358 mm
Длабочина 216 mm
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!