text.skipToContent text.skipToNavigation

Iskra XY HT260B Бензинска ножица за жива оградаID EK000498164

Iskra XY HT260B Бензинска ножица за жива оградаID: EK000498164

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

9.990 ден

Цена
8.991 ден

Ширина на косење:230mm Моќност:0,75 kW Maсa: 4,8 kg Гаранција:2 Год  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 24.04.2024

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Волумен на мотор: 26,3 cm3 Тип на мотор: HT260B (1E34F) 2-тактен Воздушно ладење на мотор Јачина: 0,75 kW (1.0 KM) Врежи: 3000 okr/min Брзина на вртежи без оптеретување: 7500 okr/min Ширина на сечиво (max): Ø 23 mm (0,9”) Должина на сечиво: 560 mm (22”) Должина на мачот: 600 mm (23,6”) Капацитет на гориво: 0,5 L Вибрации (предна рачка): 6,944 m/s2 Вибрации (задна рачка): 5,331 m/s2 Димензии на пакување (v mm): 215 (в) x 1070 (ш) x 240 (д) Нето тежина: 4,8 kg 2 години гаранција
Тип на производ Моторни тримери
Бренд Iskra
Гаранција 2 год.
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!