text.skipToContent text.skipToNavigation

Aquabelle Regenerating крема 50 ml.ID EK000019097

Aquabelle Regenerating крема 50 ml.ID: EK000019097

Цена
728 ден

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Главниот активен елемент на оваа крема е церамид, кој ја регенерира кожата и помага во задржување на влагата во неа. Ја подобрува еластичноста, а со тоа ја намалува појавата на брчки и ефикасно заштитува од штетните дејствија на средината. Друг составен главен елемент е витаминот Е, кој е позната сусптанца со антиоксидантно дејство. Исклучително ги штити клетките на кожата од штетните оксидирачки процеси, природен хидрантант е и антифлогистик (ги намалува воспаленијата), а има и витализирачко и освежувачко дејство. Маслата од јојоба и авокадо ја хранат исушената кожа. Кремата ја препорачуваме пред се за дневна употреба, но претставува и идеална основа и за шминка.