text.skipToContent text.skipToNavigation

Apple Mac Studio, mqh63ze/a, Apple M2 Ultra chip 24‑core CPU, 60‑core GPU, 64GB RAM, 1024GB SSD, SilverID EK000545579

Apple Mac Studio, mqh63ze/a, Apple M2 Ultra chip 24‑core CPU, 60‑core GPU, 64GB RAM, 1024GB SSD, SilverID: EK000545579

Купувајте до 72 рати комотно од вашиот дом. Повеќе за сите начини на плаќање погледнете овде!

Цена
289.490 ден

Детална спецификација: Чип Apple M2 Max чип 12-core CPU with 8 performance cores and 4 efficiency cores 30-...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 25.10.2023

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Детална спецификација:

Чип

Apple M2 Max чип

12-core CPU with 8 performance cores and 4 efficiency cores
30-core GPU
16-core Neural Engine
400GB/s memory bandwidth
Media engine

Hardware-accelerated H.264, HEVC, ProRes, and ProRes RAW
Video decode engine
Two video encode engines
Two ProRes encode and decode engines
Configurable to:

M2 Max with 12-core CPU, 38-core GPU, and 16-core Neural Engine


Apple M2 Ultra чип

24-core CPU with 16 performance cores and 8 efficiency cores
60-core GPU
32-core Neural Engine
800GB/s memory bandwidth
Media engine

Hardware-accelerated H.264, HEVC, ProRes, and ProRes RAW
Two video decode engines
Four video encode engines
Four ProRes encode and decode engines
Configurable to:

M2 Ultra with 24-core CPU, 76-core GPU, and 32-core Neural Engine

тип на производ Десктоп компјутери
Гаранција 1 год.
Боја Сива
Бренд Apple
LAN (RJ45) 1
Бренд на процесор Apple
Серија на процесор M2 Ultra
Модел на процесор M2 Ultra 24-core CPU
Брзина на процесор 3.68 GHz
Број на јадра во процесорот 24
RAM Меморија 64 GB
Такт Меморија 6400
Макс. Количина на меморија (GB) 192 GB
Број на мемориски слотови 1
посебна графичка картица Не
тип на графичка картица Apple
Модел на графичка карта M2 Max 60-core GPU
Меморија на графички карти 0 GB
Капацитет SSD 1 1024 GB
SSD 2 0 GB
Капацитет HDD 0 GB
Напојување (W) 370 W
Оперативен систем MacOS
Оптичка единица Не
Bluetooth Да
Thunderbolt 6
DVI Не
D-Sub Не
влез за екран Не
Број HDMI 1
вграден WiFI Да
USB тип C 0 kom
USB 3.2 0 kom
USB 3.1 gen1 1 kom
USB 3.0 0 kom
USB 2.0 1 kom
Глувче Не
Тастатура Не
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!