text.skipToContent text.skipToNavigation

Apple iMac, mqrd3ze/a, 24, M3, 8GB RAM, 256GB, Pink, All-in-One десктопID EK000570369

Apple iMac, mqrd3ze/a, 24, M3, 8GB RAM, 256GB, Pink, All-in-One десктопID: EK000570369

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
96.290 ден

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 08.08.2024

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

iMac

Одсега опремен со посилен хардвер

Најдобриот All-In-One десктоп на светот, сега со вграден M3 чип. Со неодоливиот 24‑инчен екран кој го дава целиот простор кој ви е потребен и легендарниот дизајн кој ги оживува секој простор, iMac е соврешен за работа и за играње.

Седум живописни бои

Само 11.5 mm. Е ова е тенко

Брилијантен 4.5k Retina display

Неверојатно брз Thunderbolt приклучок.

И брз пренос на датотека благодарение на Wi-Fi 6E

Приклучок за напојување кој лесно се прицврстува со помош на магнет

Со тенок кабел вклопен со боја

Погледнете ја пошироката слика. И сите детали

Со својот експанзивен 24-инчен Retina екран, iMac нуди брилијантно платно за мултитаксинг, импресивни филмови и игри, и уште многу повеќе. Екранот од 4,5K дава ултра јасни детали и сјајност со светлина од 500 nits. Тоа е пет пати повеќе и скоро 70% посветло од најпродаваниот 24-инчен All-In-One десктоп. А P3 широката боја на освежување на повеќе од милјарда бои кои ги освежува. Без разлка што работите, на iMac ќе изгледа неверојатно.

 

1080p FaceTime HD камера.

Спремен за вашиот крупен план.

Тоа е најдобриот систем за камера досега во iMac. Со вграден процесор за сигнали за слика, M3 го подобрува квалитетот на сликата со анализа и подобрување на секој пиксел со повеќе од трилион операции во секунда. Ова овозможува супериорно намалување на шумот, неверојатен динамички опсег и побалансирана експозиција на сликата - за да изгледате најдобро на секое светло. M3, исто така, работи заедно со macOS за да го задржи фокусот на вас со Presenter Overlay, што го зголемува вашето присуство со вклучување на вас на врвот на содржината што ја споделувате за време на видео повик.

Микрофони со квалитет како во студио.

За поквалитетни разговори.

Без разлика дали сте на видео повик, снимате подкаст или пренесувате во живо, микрофоните на iMac гарантираат дека вашиот глас е јасен и јасен. Низата со три микрофони со квалитет на студио е дизајнирана да ги намали повратните информации, а технологијата за формирање на зрак помага драматично да се намали бучавата во заднина - така што сите ве слушаат, а не што се случува околу вас.

 

Озвучување со шест звуници.

Аудио кое навистина ја исполнува просторијата.

iMac испорачува неверојатен звук што ја исполнува просторијата. Два пара вуфери со поништување на сила создаваат богат, длабок бас - и секој е избалансиран со високотонец со високи перформанси за масивна звучна сцена што ја воздигнува музиката, филмовите и многу повеќе. iMac поддржува и просторно аудио со Dolby Atmos. И кога ќе го комбинирате тоа со 4,5K Retina дисплејот, тоа е како да го носите целото кино дома.

M3 и macOS.

Изработете се одлично

M3 и macOS ги носат најновите и најнапредните технологии на iMac, обезбедувајќи извонредни нивоа на перформанси, ефикасност и безбедност. Изграден со користење на процеси од следната генерација, M3 ви овозможува брзо да се движите низ стотици картички на прелистувачот, да креирате мултимедијален теренски дизајн, па дури и да истражувате нови светови со впечатлива графика. Тој е до четири пати побрз од најпродаваниот 24-инчен сè-во-едно со најновиот Intel Core i7 процесор. 3 И останува ладно и тивко, дури и додека се справува со интензивни оптоварувања. Тоа е моќта на хардверот, софтверот и силиконот - сите дизајнирани заедно.

 

Најбрзиот прелистувач во светот, Safari работи до 30 проценти побрзо. Креирајте персонализирани профили и безбедно споделете ги вашите лозинки и шифри.

 

M3 го прави гејмингот апсолутна експлозија со до 50 проценти побрзи слики во секунда и хардверски забрзано „трагање зраци“ за пореално осветлување и рефлексии.

Одете низ уредувањата до двапати побрзо во Adobe Photoshop. И работете со големи слики од 100 мегапиксели без никакви проблеми.

iMac + iPhone.

Навистина совршен пар.

iMac носи се што сакате кај iPhone на прекрасен екран од 24 инчи. iPhone ви овозможува пристап до она што ви треба од вашиот iMac во движење. И кога ги користите заедно, тие работат како магија.

Чувајте ја бојата до врвовите на прстите.

iMac има тастатура, глушец и подлога со координирана боја. Магичната тастатура со Touch ID ви овозможува лесно и безбедно да го отклучите вашиот iMac, да менувате корисници, да користите Apple Pay и да преземате апликации. А Magic Mouse и Magic Trackpad ја прават навигацијата удобна и интуитивна.

Права на потрошувачот
Тип на производ Десктоп компјутери
Гаранција 1 год.
Боја Розева
Бренд Apple
Бренд на процесор Apple
Серија на процесор M3
Модел на процесор M3 8-core CPU
Број на јадра во процесорот 8
RAM Меморија 8 GB
посебна графичка картица Не
Тип на графичка картица Apple
Модел на графичка карта 8-core GPU
Капацитет SSD 1 256 GB
Оперативен систем MacOS
Оптичка единица Не
Bluetooth Да
Thunderbolt 1
DVI Не
D-Sub Не
влез за екран Да
Број HDMI 0
WiFI вграден Да
USB тип C 0 kom
USB 3.2 0 kom
USB 3.1 gen1 0 kom
USB 3.0 0 kom
USB 2.0 0 kom
Глувче Да
Тастатура Да
Останато 1x USB 4, 1x USB 3.1 Gen 2, 1x Thunderbolt 3, ugrađeni zvučnici, ugrađena FHD kamera
екран на допир Не
Резолуција на екран 4480 x 2520
Големина на екран 24 "
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!