text.skipToContent text.skipToNavigation

Philips 27M1N3200ZS/00, 27'' Gaming , Full HD @ 165 Hz, 1 ms, AMD FreeSync Premium, Xbox PS5 Switch мониторID EK000562771

Philips 27M1N3200ZS/00, 27'' Gaming , Full HD @ 165 Hz, 1 ms, AMD FreeSync Premium, Xbox PS5 Switch мониторID: EK000562771

НОКАУТ ПОНУДА: Искористи попусти до 60% + 5% дополнитено со DINERS CLUB картичките! Дознај повеќе овде!

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

11.452 ден

Цена
9.799 ден

-5% попуст со Diners Club!

Кратки технички спецификации УЛТРА МАЗНО ДВИЖЕЊЕ: уживајте во интенз...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 18.04.2024

Гаранција: 3 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Однесете ги игрите на следното ниво

 

 • Евнија 3000
 • 27" (68,5 см)
 • 1920 x 1080 (Full HD)
AMD FreeSync™ Premium; без солзи, без пелтечење, флуидно играње

AMD FreeSync™ Premium; без солзи, без пелтечење, флуидно играње

Играњето не треба да биде избор помеѓу нарушена игра или скршени рамки. AMD FreeSync™ Premium ги опремува сериозните гејмери ​​со течно искуство на игра без солзи при врвни перформанси. Нема компромиси, играјте самоуверено со висока стапка на освежување, ниска компензација на стапката на слики и мала латентност.

Стапки на освежување од 165 Hz за ултра мазни, брилијантни слики

Стапки на освежување од 165 Hz за ултра мазни, брилијантни слики

Играте интензивна, конкурентна игра. Барате приказ со ултра мазни слики без доцнење. Овој дисплеј на Philips ја прецртува сликата на екранот до 165 пати во секунда, што е ефективно побрзо од стандардниот екран. Пониската стапка на слики може да направи непријателите да изгледаат како да скокаат од место до место на екранот, што ги прави тешки цели за погодување. Со брзина на слики од 165 Hz, ги добивате оние критични слики што недостасуваат на екранот што го покажува движењето на непријателот со ултра непречено движење за да можете лесно да ги насочите. Со ултра ниско доцнење на влезот и без кинење на екранот, овој дисплеј на Philips е вашиот совршен партнер за игри

Брз одговор од 1 ms (MPRT) за јасни слики и непречена игра

Брз одговор од 1 ms (MPRT) за јасни слики и непречена игра

MPRT (време на одговор на движење) е поинтуитивен начин да се опише времето на одговор, што директно се однесува на времетраењето помеѓу гледањето заматен шум и чистите, јасни слики. Гејмерскиот монитор на Philips со MPRT од 1 ms ефикасно го елиминира валкањето и заматувањето на движењето и дава поостри и попрецизни визуелни слики за да го подобрите вашето искуство со играњето. Најдобар избор за играње возбудливи и чувствителни игри.

Ниското доцнење на влезот го намалува временското доцнење помеѓу уредите за следење

Ниското доцнење на влезот го намалува временското доцнење помеѓу уредите за следење

Влезното задоцнување е времето што поминува помеѓу извршувањето на дејство со поврзаните уреди и гледањето на резултатот на екранот. Ниското доцнење на влезот го намалува временското доцнење помеѓу внесувањето команда од вашите уреди за мониторинг, што значително ја подобрува играта на видео игри чувствителни на грчеви, особено важни за играње брзи, конкурентни игри.

Режимот на игра SmartImage оптимизиран за гејмерите

Режимот на игра SmartImage оптимизиран за гејмерите

Новиот гејмерски екран на Philips има OSD со брз пристап, фино подесени за гејмерите, нудејќи ви повеќе опции. Режимот „FPS“ (Снимање од прво лице) ги подобрува темните теми во игрите, овозможувајќи ви да гледате скриени објекти во темни области. Режимот „Racing“ го прилагодува дисплејот со најбрзо време на одговор и висока боја, заедно со прилагодувања на сликата. Режимот „RTS“ (стратегија во реално време) има посебен режим SmartFrame кој овозможува истакнување на одредена област и овозможува прилагодување на големината и сликата. Gamer 1 и Gamer 2 ви овозможуваат да зачувате лични приспособени поставки засновани на различни игри, обезбедувајќи најдобри перформанси.

IPS LED технологија за широк преглед за прецизност на сликата и бојата

IPS LED технологија за широк преглед за прецизност на сликата и бојата

IPS дисплеите користат напредна технологија која ви дава екстра широки агли на гледање од 178/178 степени, што овозможува гледање на екранот од речиси секој агол. За разлика од стандардните TN панели, IPS екраните ви даваат извонредно јасни слики со живи бои, што ги прави идеални не само за фотографии, филмови и прелистување веб, туку и за професионални апликации кои бараат прецизност на боите и постојана осветленост во секое време.

Режим LowBlue и лесно гледање на очите без треперење

Режим LowBlue и лесно гледање на очите без треперење

Нашиот LowBlue Mode и технологија без треперење се развиени за да се намали напрегањето на очите и заморот често предизвикан од долгите часови пред мониторот.

Копче за префрлување на менито EasySelect за брз пристап до менито на екранот

Копче за префрлување на менито EasySelect за брз пристап до менито на екранот

Дискретно поставеното копче за менување на менито EasySelect ви овозможува брзо и лесно прилагодување за следење на поставките во менито за приказ на екранот.

16:9 Full HD екран за јасни и детални слики

16:9 Full HD екран за јасни и детални слики

Квалитетот на сликата е важен. Редовните дисплеи даваат квалитет, но очекувате повеќе. Овој дисплеј има подобрена резолуција Full HD 1920 x 1080. Со Full HD за јасни детали во комбинација со висока осветленост, неверојатен контраст и реални бои, очекувајте вистинска слика.

SmartContrast за богати црни детали

SmartContrast за богати црни детали

SmartContrast е технологија на Philips која ги анализира содржините што ги прикажувате, автоматски ги прилагодува боите и го контролира интензитетот на позадинското осветлување за динамично да го подобри контрастот за најдобрите дигитални слики и видеа или кога играте игри каде се прикажуваат темни нијанси. Кога е избран економичен режим, контрастот се прилагодува и позадинското осветлување е дотерување за точно прикажување на секојдневните канцелариски апликации и помала потрошувачка на енергија.

Ultra Wide-Color Поширок опсег на бои за живописна слика

Ultra Wide-Color Поширок опсег на бои за живописна слика

Технологијата за ултра широки бои обезбедува поширок спектар на бои за побрилијантна слика. Пошироката „гама на бои“ со ултра широка боја произведува зелени со поприроден изглед, живописно црвено и подлабоко сино. Оживеете ја медиумската забава, сликите, па дури и продуктивноста со живи бои од технологијата за ултра широки бои.

Технички спецификации

 • Слика/Екран

  Тип на LCD панел
  IPS технологија
  Тип на позадинско осветлување
  W-LED систем
  Големина на панелот
  27 инчи / 68,5 см
  Облога на екранот на екранот
  Анти-отсјај, 3H, магла 25%
  Ефективна област за гледање
  597,888 (В) x 336,312 (V)
  Сооднос на аспект
  16:9
  Максимална резолуција
  1920 x 1080 @ 165 Hz*
  Густина на пиксели
  81,59 PPI - TBC
  Време на одговор (типично)
  4 ms (сиво до сиво)*
  MPRT
  1 ms
  Ниско заостанување на влезот
  Да
  Осветленост
  250 cd/m²
  SmartContrast
  Мега Infinity DCR
  Сооднос на контраст (типичен)
  1100:1
  Теренот на пиксели
  0,3114 x 0,3114 mm
  Агол на гледање
  • 178º (H)/178º (V)
  • @ C/R > 10
  Без треперење
  Да
  Гама на бои (типично)
  NTSC 107%*, sRGB 122%*, Adobe RGB 90,4%*
  Подобрување на сликата
  Игра SmartImage
  Прикажи бои
  16,7 М
  Фреквенција на скенирање
  HDMI: 30 - 160 kHz (H) / 48 - 165 Hz (V); DP: 30 - 200 kHz (H) / 48 - 165 Hz (V)
  Нискосин режим
  Да
  EasyRead
  Да
  sRGB
  Да
  AMD FreeSync™ технологија
  Премиум
 • Поврзување

  Влез на сигнал
  HDMI 2.0 x 2, DisplayPort 1.2 x 1
  HDCP
  HDCP 1.4 (HDMI / DP); HDCP 2.2 (HDMI / DP)
  Аудио (влез/излез)
  Аудио излез
  Синхронизирај влез
  Одделна синхронизација
 • Погодност

  Корисничка погодност
  • Вклучување/исклучување
  • Мени/ОК
  • Влез/Горе
  • Поставки за игра/Надолу
  • Игра SmartImage/Назад
  ОСД јазици
  • Бразилски Португалец
  • чешки
  • холандски
  • Англиски
  • фински
  • француски
  • германски
  • грчки
  • унгарски
  • италијански
  • јапонски
  • корејски
  • полски
  • португалски
  • руски
  • шпански
  • Поедноставен кинески
  • шведски
  • турски
  • Традиционален кинески
  • украински
  Друга погодност
  • Кенсингтонска брава
  • VESA држач (100 x 100 mm)
  Компатибилност со Plug and Play
  • DDC/CI
  • Mac OS X
  • sRGB
  • Windows 10 / 8.1 / 8 / 7
Тип на производ Монитори
Гаранција 3 год.
Боја Црна
Бренд Philips
Големина на екран 27 "
Панел IPS
Освежување на слики [Hz] 165 Hz
време на одзив [ms] 1 ms
звучници Да
видлив агол 178° (H) / 178° (V)
светлина [cd/m2] 250 cd/m2
големина на слика 16:9
Максимална резолуција 1920 x 1080
HDMI Да
Број HDMI 2
DVI Да
D-Sub Не
Тип на екран Flat
Намена на мониторот Gaming
Пивот Да
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!