text.skipToContent text.skipToNavigation

Philips 32M1C5200W/00 Gaming - curved - 32" (31.5" viewable) - 1920 x 1080 Full HD мониторID EK000562770

Philips 32M1C5200W/00 Gaming - curved - 32" (31.5" viewable) - 1920 x 1080 Full HD мониторID: EK000562770

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

СЕДМИЧНА АКЦИЈА: Искористи попусти до 60%! Дознај повеќе овде!

16.735 ден

Цена
13.999 ден

Седмична акција!

32M1C5200W/00 Full HD гејмерски монитор Овој гејмерски монитор на Philips е дизајниран за игра со највисок интензитет. Технологијата за синхронизација, ултра б...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 21.05.2024

Гаранција: 3 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Почувствувајте ја вашата игра

 

  • Моментум 5000
  • 32 (31,5" / 80 cm дијаметар.)
  • 1920 x 1080 (Full HD)
Ултра брза стапка на освежување од 240 Hz за играње практично без доцнење

Ултра брза стапка на освежување од 240 Hz за играње практично без доцнење

Додека ги играте најинтензивните игри ориентирани кон акција, ултра брзата стапка на освежување од 240 Hz го подобрува ултра мазното искуство со играње без доцнење. Овој дисплеј на Philips ја прецртува сликата на екранот до 240 пати во секунда, ефикасно побрзо од стандардниот екран. Особено за брзи игри како FPS и тркачки игри, 240 Hz даваат супериорно движење и јасна визуелна слика. Со екранот на Philips 240 Hz Momentum, акционите секвенци во игра изгледаат без тресење и без духови. Ќе доживеете подлабоко потопување и чувство на живост во играта.

Ултра-брза брзина од 0,5 ms за јасна слика и непречена игра

Ултра-брза брзина од 0,5 ms за јасна слика и непречена игра

Philips Momentum дисплејот со MPRT 0,5 ms ефикасно го елиминира размачкувањето и заматувањето на движењето, обезбедува обликувач и прецизни визуелни слики за подобрување на искуството при играњето. Акцијата што се движи брзо и драматичните транзиции ќе се изведуваат непречено. Најдобар избор за играње возбудливи и чувствителни игри.

Ниското доцнење на влезот го намалува временското доцнење помеѓу уредите за следење

Ниското доцнење на влезот го намалува временското доцнење помеѓу уредите за следење

Влезното задоцнување е времето што поминува помеѓу извршувањето на дејство со поврзаните уреди и гледањето на резултатот на екранот. Ниското доцнење на влезот го намалува временското доцнење помеѓу внесувањето команда од вашите уреди за следење, значително го подобрува играњето видео игри чувствителни на грчеви, особено важно за кого игра брзи, конкурентни игри.

VA дисплејот дава прекрасни слики со широки агли на гледање

VA дисплејот дава прекрасни слики со широки агли на гледање

Philips VA LED дисплејот користи напредна технологија за вертикално порамнување со повеќе домени која ви дава супервисок статички контраст за екстра живи и светли слики. Иако стандардните канцелариски апликации се ракуваат со леснотија, тој е особено погоден за фотографии, прелистување веб, филмови, игри и тешки графички апликации. Оптимизираната технологија за управување со пиксели ви дава екстра широк агол на гледање од 178/178 степени, што резултира со јасни слики.

16:9 Full HD екран за јасни детални слики

16:9 Full HD екран за јасни детални слики

Квалитетот на сликата е важен. Редовните дисплеи даваат квалитет, но очекувате повеќе. Овој дисплеј има подобрена резолуција Full HD 1920 x 1080. Со Full HD за јасни детали во комбинација со висока осветленост, неверојатен контраст и реални бои очекуваат вистинска слика.

Дизајн на заоблен дисплеј за поимпресивно искуство

Дизајн на заоблен дисплеј за поимпресивно искуство

Десктоп мониторите нудат лично корисничко искуство, што многу добро одговара на дизајнот на кривата. Заоблениот екран обезбедува пријатен, но суптилен ефект на потопување, кој се фокусира на вас во центарот на вашата работна маса.

Режим LowBlue и лесно гледање на очите без треперење

Режим LowBlue и лесно гледање на очите без треперење

Нашиот LowBlue Mode и технологија без треперење се развиени за да се намали напрегањето на очите и заморот често предизвикан од долгите часови пред мониторот.

Навалување, вртење и прилагодување на висината за идеална позиција на гледање

Навалување, вртење и прилагодување на висината за идеална позиција на гледање

Compact Ergo Base е основа за монитор на Philips, погодна за луѓето, која се навалува, се врти и се прилагодува на висина, така што секој корисник може да го постави мониторот за максимална удобност и ефикасност при гледањето.

Копче за префрлување на менито EasySelect за брз пристап до менито на екранот

Копче за префрлување на менито EasySelect за брз пристап до менито на екранот

Дискретно поставеното копче за менување на менито EasySelect ви овозможува брзо и лесно прилагодување за следење на поставките во менито за приказ на екранот.

Режимот на игра SmartImage оптимизиран за гејмерите

Режимот на игра SmartImage оптимизиран за гејмерите

Новиот гејмерски дисплеј на Philips има брз пристап OSD фино подесени за гејмерите, нудејќи ви повеќе опции. Режимот „FPS“ (Снимање од прво лице) ги подобрува темните теми во игрите, овозможувајќи ви да гледате скриени објекти во темни области. Режимот „Racing“ го прилагодува екранот со најбрзо време на одговор, висока боја, заедно со прилагодувања на сликата. Режимот „RTS“ (стратегија во реално време) има посебен режим SmartFrame кој овозможува истакнување на одредена област и овозможува прилагодување на големината и сликата. Gamer 1 и Gamer 2 ви овозможуваат да зачувате лични приспособени поставки засновани на различни игри, обезбедувајќи најдобри перформанси.

Тип на производ Монитори
Гаранција 3 год.
Боја Црна
Бренд Philips
Големина на екран 32 "
Панел VA
Освежување на слики [Hz] 240 Hz
време на одзив [ms] 4 ms
звучници Да
видлив агол 178° (H) / 178° (V)
светлина [cd/m2] 300 cd/m2
големина на слика 16:9
Максимална резолуција 1920 x 1080
HDMI Да
Број HDMI 2
DVI Да
D-Sub Не
Тип на екран Curved
Намена на мониторот Gaming
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!