text.skipToContent text.skipToNavigation

Philips 27" 273V7QDSB/00 мониторID EK000229123

Philips 27" 273V7QDSB/00 мониторID: EK000229123

НОКАУТ ПОНУДА: Искористи попусти до 60% + 5% дополнитено со MASTER CARD картичките! Дознај повеќе овде!

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

8.859 ден

Цена
7.499 ден

Master Card 5% попуст!

Philips 27" 273V7QDSB/00 монитор | 27" IPS големина на екран | Гаранција 3год. | Макс. резолуција 1920 x 1080pix | DVI + HDMI + VGA | 4 ms брзина |  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 21.05.2024

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Живописна и остра слика од работ до раб

 

 • V линија
 • 27" (68,6 см)
 • 1920 x 1080 (Full HD)
Широк екран IPS LED технологија за прецизност на сликата и бојата

Широк екран IPS LED технологија за прецизност на сликата и бојата

IPS екраните користат напредна технологија која обезбедува екстремно широки агли на гледање од 178/178 степени, што овозможува гледање на екранот од речиси секој агол. За разлика од стандардните TN панели, IPS екраните обезбедуваат неверојатно остри слики со живописни бои, што ги прави идеални не само за фотографии, филмови и прелистување веб, туку и за професионални апликации кои бараат постојана прецизност на боите и постојана осветленост.

Full HD екран 16:9, за остра и детална слика

Full HD екран 16:9, за остра и детална слика

Квалитетот на сликата е важен. Обичните екрани обезбедуваат квалитет, но вие очекувате повеќе. Овој екран има напредна резолуција Full HD 1920 x 1080. Со Full HD за остри детали, во комбинација со висока осветленост, неверојатен контраст и реални бои, очекувајте верна слика.

Екран со тесна рамка, за беспрекорен изглед

Екран со тесна рамка, за беспрекорен изглед

Новите монитори на Philips имаат исклучително тесни рамки кои обезбедуваат минимално одвлекување на вниманието и максимална површина за гледање. Тие се особено погодни за конфигурации со повеќе монитори или наредени за игри, графички дизајн и професионални апликации - мониторот со ултра тесна рамка ви дава чувство дека користите еден голем екран.

SmartContrast за богати црни детали

SmartContrast за богати црни детали

SmartContrast е технологија на Philips која ја анализира прикажаната содржина и автоматски ги прилагодува боите и го контролира интензитетот на позадинското осветлување за динамично да го зголеми контрастот, за најдобра дигитална слика и видео, т.е. за играње игри со темни сцени. Кога е избран економичен режим, контрастот се прилагодува и позадинското осветлување се прилагодува за правилно прикажување на секојдневните канцелариски апликации и мала потрошувачка на енергија.

Поставете ги параметрите SmartImage за лесно прилагодување на оптималната слика

Поставете ги параметрите SmartImage за лесно прилагодување на оптималната слика

SmartImage е супериорна и ефикасна технологија на Philips која ја анализира содржината прикажана на екранот и ви дава оптимизирани перформанси на екранот. Корисничкиот интерфејс овозможува избор на неколку режими: Office, Photo, Movie, Game, Economy итн. да се прилагодат на моменталната употреба. Врз основа на вашиот избор, SmartImage динамички ги оптимизира контрастот, заситеноста на боите и острината на сликите и видеата за врвни перформанси на приказот. Економскиот режим носи голема заштеда на енергија. Сè се случува веднаш, со притискање на копче!

Помалку оптоварување на очите со технологија без треперење

Помалку оптоварување на очите со технологија без треперење

Поради начинот на кој осветленоста се контролира на дисплеите со LED позадинско осветлување, некои корисници може да забележат треперење на екранот, што е заморно за очите. Технологијата без треперење на Philips применува ново решение за регулирање на осветленоста и намалување на треперењето за поудобно доживување при гледањето.

LowBlue режим за продуктивност без напрегање на очите

LowBlue режим за продуктивност без напрегање на очите

Истражувањата покажаа дека исто како што ултравиолетовите зраци можат да ги оштетат очите, така и сините светлосни зраци со кратка бранова должина од LED екраните можат да предизвикаат оштетување на очите и да влијаат на видот со текот на времето. Дизајниран за здрава употреба, режимот Philips LowBlue користи паметна софтверска технологија за да ја намали количината на штетна сина светлина со кратки бранови.

HDMI Подготвен за Full HD забава

HDMI Подготвен за Full HD забава

Уредот со овозможен HDMI го има целиот неопходен хардвер за да прими дојдовен сигнал за мултимедијален интерфејс со висока дефиниција (HDMI). HDMI кабелот овозможува пренос на висококвалитетно дигитално видео и аудио со помош на еден кабел, од компјутер или од различни AV извори (вклучувајќи сет-топ кутии, DVD плеери, A/V приемници и видео камери).

Режим EasyRead за искуство со читање слично на хартија

Режим EasyRead за искуство со читање слично на хартија

Техничка спецификација

 • Слика/Поглед

  LCD панел
  IPS технологија
  Тип на позадинско осветлување
  W-LED систем
  Големина на панелот
  27 инчи / 68,6 см
  Облога на екранот
  Анти-отсјај, 3H, затемнет 25%
  Ефект.површина за гледање
  597,89 (В) x 336,31 (В)
  Сооднос (ширина до висина)
  16:9
  Максимална резолуција
  1920 x 1080 @ 75 Hz*
  Густина на пиксели
  82 PPI
  Време на одговор (типично)
  4 ms (GtG)*
  Осветлување
  250 cd/m²
  SmartContrast
  10.000.000:1
  Сооднос на контраст (типичен)
  1000: 1
  Растојание на пиксели
  0,311 x 0,311 мм
  Гледна точка
  • 178º (В) / 178º (V)
  • @ C/R > 10
  Без треперење
  Да
  Прикажи бои
  16,7 М
  Фреквенција на скенирање
  30–83 kHz (H) / 56–76 Hz (V)
  LowBlue режим
  Да
  sRBG
  Да
 • Способност за поврзување

  Влез за сигнален кабел
  • VGA (аналогна)
  • DVI-D (дигитален, HDCP)
  • HDMI (дигитален, HDCP)
  Влезна синхронизација
  • Одделна синхронизација
  • Видео синхронизација
  Аудио (влез/излез)
  HDMI аудио излез
 • Практичност

  Придобивки за корисникот
  • Вклучување/исклучување
  • Мени / Во ред
  • Осветленост / нагоре
  • Влез / долу
  • SmartImage / назад
  Јазици на менито на екранот
  • Португалски (Бразил)
  • чешки
  • холандски
  • Англиски
  • фински
  • француски
  • германски
  • грчки
  • унгарски
  • италијански
  • јапонски
  • корејски
  • полски
  • португалски
  • руски
  • шпански
  • поедноставен кинески
  • шведски
  • турски
  • традиционален кинески
  • украински
  Дополнителни придобивки
  • Кенсингтонска брава
  • VESA држач (100 x 100 mm)
  Компатибилност со Plug and Play
  • DDC/CI
  • Mac OS X
  • sRBG
  • Windows 10 / 8.1 / 8 / 7
 • Стенд #9;

  Наклон
  -5/20 степени
 • Напојување

  Вклучете го
  15,40 W (типично) (Метод на тестирање EnergyStar)
  Ознака за енергетска класа
  Е
  Режим на подготвеност
  0,5 W (тип.)
  Исклучете го
  0,3 W (тип.)
  LED индикатор за напојување
  • Работа - бела
  • Режим на подготвеност - бело (трепка)
  Напојување
  • Вградени
  • 100–240 V AC, 50–60 Hz
 • Димензии

  Производ со држач (мм)
  613 x 454 x 227 mm
  Производ без држач (мм)
  613 x 368 x 45 mm
  Пакување во mm (Ш x В x Д)
  664 x 452 x 134 mm
 • Тежина

  Производ со држач (кг)
  4,15 кг
  Производ без држач (кг)
  3,66 кг
  Производ со пакување (кг)
  6,07 кг
 • Услови за работа

  Температурен опсег (работен)
  0 °C до 40 °C °C
  Температурен опсег (складирање)
  -20°C до 60°C °C
  Релативна влажност
  20%-80% %
  Висина
  Работи: +12.000 стапки (3.658 m), неоперативни: +40.000 стапки (12.192 m)
  Средно време до раскинување
  50.000 часа (без позадинско осветлување).
 • Одржливост

  Заштита на животната средина и енергија
  • RoHS
  • Без жива
  • WEEE
  Материјал за пакување што може да се рециклира
  100%
 • Усогласеност и стандарди

  Регулаторни одобренија
  • CU
  • СЕМКО
  • cETLus
  • TUV/ISO9241-307
  • CE ознака
  • FCC Класа Б
  • ICES-003
  • RCM
  • УКРАИНСКИ
  • VCCI
  • CECP
  • TUV сертификат - намалување на синото светло
 • Кутија

  Бојата
  Црното
  Заврши го
  Со текстура
 • Што има во кутијата?

  Монитор со држач
  Да
  Кабли
  HDMI кабел, кабел за напојување
  Корисничка документација
  Да
Тип на производ Монитори
Бренд Philips
Големина на екран 27 "
Тип на резолуција Full HD
Панел IPS
Освежување на слики [Hz] 75 Hz
време на одзив [ms] 4 ms
звучници Не
видлив агол 178° (H) / 178° (V)
светлина [cd/m2] 250 cd/m2
големина на слика 16:9
Максимална резолуција 1920 x 1080
HDMI Да
Број HDMI 1
DVI Да
D-Sub Да
Тип на екран Flat
Намена на мониторот Office
Пивот Да
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!