text.skipToContent text.skipToNavigation

EnerPlex Kickr IV мобилен соларен полнач-Камуфлажен 6.0 Watt/5VID EK000021583

EnerPlex Kickr IV мобилен соларен полнач-Камуфлажен 6.0 Watt/5VID: EK000021583

Купување до 72 рати е овозможено за износ на артикл и/или кошничка над 30.000ден преку кредит од Стопанска Банка АД - Скопје. Повеќе на следниот линк.

Цена
7.890 ден

Бесплатна достава

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Kickr I е идеален за полнење на Вашите уреди кога сте одалечени од приклучокот за струја. Направено по принципот "Соларен уред на пластика" Kickr I е дизајниран да ги издржи и најсуровите услови истовремено овозможувајќи ви ја потребната енергија за целосно полнење на Вашите уреди.
Создадено со употреба на Ascent Solar’s патентирана CIGS Solar технологија.EnerPlex Kickr IV може да го полни секој USB адаптиран уред со брзина како да сте го приклучиле во струја.Идеален за полнење на Смартфони, дигитални камери, MP3 плеери, GPS уреди, мали таблети, батерии и повеќе.
Лесно се вклопува во мали и мобилни прегради, што го прави овој модел на соларен полнач едноставен за транспорт. Лесен, флексибилен и издржлив.