text.skipToContent text.skipToNavigation

HP LaserJet Pro 4003dw 2Z610A ласерски принтерID EK000581020

HP LaserJet Pro 4003dw 2Z610A ласерски принтерID: EK000581020

НОКАУТ ПОНУДА: Искористи попусти до 60% + 5% дополнитено со DINERS картичките! Дознај повеќе овде!

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

14.980 ден

Цена
14.290 ден

Diners Card 5% попуст!

MLJ HP 4003dw , 42 str/min, 6,3 s, 1200x1200 dpi, 250 MB,PCL 5c ,PCL6, 250 listova, Ethernet,USB 2.0 Hi-Speed, Duplex automatic, Mjessner0005 X, 80.000 ул., 2Z610A  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 27.06.2024

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

HP LaserJet Pro 4003dw печатач (2Z610A)

HP LaserJet Pro 4003dw Printer (2Z610A) Сите технички спецификации
Функции

Печати

Брзина на печатење црна (ISO, буква)

До 42 ppm 1

Брзина на печатење црно (ISO, A4)

До 40 ppm 1

Првата страница излезена црна (буква, подготвена)

Брзо за 6,1 сек 2 (Мерено со ISO/IEC 17629. За повеќе информации видете http://www.hp.com/go/printerclaims . Точната брзина варира во зависност од конфигурацијата на системот, софтверската апликација, драјверот и сложеноста на документот.)

Првата страница излезена црна (A4, подготвена)

Брзо за 6,3 сек 2 (Мерено со ISO/IEC 17629. За повеќе информации видете http://www.hp.com/go/printerclaims . Точната брзина варира во зависност од конфигурацијата на системот, софтверската апликација, драјверот и сложеноста на документот.)

Боја на првата страница (буква, подготвена)

2 (Мерено со ISO/IEC 17629. За повеќе информации видете http://www.hp.com/go/printerclaims . Точната брзина варира во зависност од конфигурацијата на системот, софтверската апликација, драјверот и сложеноста на документот.)

Првата страница во боја (А4, подготвена)

2 (Мерено со ISO/IEC 17629. За повеќе информации видете http://www.hp.com/go/printerclaims . Точната брзина варира во зависност од конфигурацијата на системот, софтверската апликација, драјверот и сложеноста на документот.)

Работен циклус (месечен, писмо)

До 80.000 страници До 80.000 страници (Циклусот на работа е дефиниран како максимален број на страници месечно за излез на сликата. Оваа вредност обезбедува споредба на робусноста на производот во однос на другите HP LaserJet или HP Color LaserJet уреди и овозможува соодветно распоредување на печатачи и MFP за да се задоволат барањата на поврзани поединци или групи.)

Работен циклус (месечен, A4)

До 80.000 страници(Циклусот на работа е дефиниран како максимален број на страници месечно за излез на сликата. Оваа вредност обезбедува споредба на робусноста на производот во однос на другите HP LaserJet или HP Color LaserJet уреди и овозможува соодветно распоредување на печатачи и MFP за да се задоволат барањата на поврзани поединци или групи.)

Препорачан месечен волумен на страница

750 до 4.000(HP препорачува бројот на печатени страници месечно да биде во рамките на наведениот опсег за оптимални перформанси на уредот, врз основа на фактори, вклучувајќи интервали за замена на залихите и рок на траење на уредот во подолг гарантен период.)

Квалитет на печатење црно (најдобар)

Фини линии (1200 x 1200 dpi)

Јазици за печатење

HP PCL 6, HP PCL 5e, HP postscript ниво 3 емулација, PDF, URF, PWG Raster

Технологија за печатење

Ласерски

Мрежни можности

Да, преку вграден 10/100/1000Base-TX Ethernet, Gigabit; Автоматски вкрстен етернет; Автентикација преку 802.1X (не важи за пакетите D)

Минимални системски барања за Macintosh

2 GB достапен простор на хард дискот; Интернет конекција или USB порта Интернет прелистувач. За дополнителни барања за хардвер на ОС, видете ја apple.com

Минимални системски барања

2 GB достапен простор на тврдиот диск; Интернет конекција или USB порта Интернет прелистувач. За дополнителни барања за хардвер на ОС, видете microsoft.com

Приказ

Графички LCD екран со 2 линии задно осветлен

Брзина на процесорот

1200 MHz

Максимална меморија

256 MB

 

Меморија

256 MB

Внатрешно складирање

Никој

Компатибилни оперативни системи

Windows 11; Windows 10; Андроид; iOS; Мобилен оперативен систем; macOS 10.15 Каталина; macOS 11 Big Sur; macOS 12 Монтереј; macOS 13 Вентура; Хром ОС

Влез за ракување со хартија, стандарден

Повеќенаменска фиока 1 со 100 листови, влезна фиока 2 со 250 листови

Излез за ракување со хартија, стандарден

Излезна корпа со 150 листови

Влез за ракување со хартија, опционален

Изборен трет послужавник со 550 листови

Завршено ракување со излезот

Наполнети со листови

Видови медиуми

Хартија (обична, ЕКОФИЦИНА, лесна, тешка, залепена, обоена, меморандуми, однапред испечатена, претходно пробиена, рециклирана, груба); пликови; етикети

Големини на медиуми, прилагодени

Фиока 1: 76 x 127 до 216 x 356 mm; Фиока 2, изборна фиока 3: 104,9 x 148,5 до 2165,9 x 356,6 mm

Потрошувачка на енергија

495 вати (активно печатење), 5,5 вати (подготвено), 0,5 вати (спиење), 0,5 (автоматско исклучување/будење на LAN, овозможено при испорака), 0,05 вати (Автоматско исклучување/Рачно вклучување), 0,05 (Рачно исклучување)(Побарувањата за напојување се засноваат на земјата/регионот каде што се продава печатачот. Не конвертирајте ги работните напони. Ова ќе го оштети печатачот и ќе ја поништи гаранцијата на производот.)

Моќ

Влезен напон од 110 волти: 110 до 127 VAC (+/- 10%), 50/60 Hz (+/- 2 Hz); Влезен напон од 220 волти: 220 до 240 VAC (+/- 10%), 50/60 Hz (+/- 2 Hz) (Не е двоен напон, производот варира според бројот на дел со # идентификатор на код за опција)

Опсег на оперативна влажност

10 до 80% RH

Препорачан опсег на работна влажност

30 до 70% RH

Опсег на работна температура

10 до 32,5°C

Опсег на работна температура

50 до 91 ° F

Тип на производ Принтери
Бренд HP
поддржани величини на хартија 76 x 127 to 216 x 356 mm; Tray 2, optional Tray 3: 104.9 x 148.5 to 2165.9 x 356.6 mm
Формат A4
Вид на ласерски печатач Mono laser
Време на испис на прва страна (s) 6.3
месечен циклус [str.] 80000
WiFI вграден Да
ADF Не
Технолигија на испис Mono laser
Брзина на испис - во боја 0 str./min.
Брзина на испис Црно/Бело 42 str./min.
Резолуција испис (dpi) 1200 x 1200
Излезна фиока за листови 100 Listova
Максимален поддржан формат A4
Кадичка за внесување листови 250 Listova
Duplex Да (автоматски)
AirPrint Да
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!