text.skipToContent text.skipToNavigation

CANON Pixma G2416 MF мултифункциски принтерID EK000581006

CANON Pixma G2416 MF мултифункциски принтерID: EK000581006

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

СЕДМИЧНА АКЦИЈА: Искористи попусти до 60%! Дознај повеќе овде!

Цена
7.890 ден

Седмична акција!

Мултифункциски уред за домашна или канцелариска употреба! Печатење ,копирање и скенирање - 3-во-1 уред. До 6000 страници од црно мастило или до 7000 страници со употреба на еден комплет резервоарив...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 21.05.2024

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Canon PIXMA G2416

 

Компактен, сигурен и повеќефункционален печатач што се дополнува со мастило, идеален за домашна или канцелариска употреба со мастила за голема потрошувачка за продуктивно и економично печатење.

Компактно печатење, копирање и скенирање со голем обем

Овој повеќефункционален печатач за домашна и канцелариска употреба нуди ефикасност и разновидни опции и се одликува со шишиња за мастило за голема потрошувачка за економично и висококвалитетно печатење, копирање и скенирање документи и фотографии и со сигурност за работа со голем обем на страници на едноставен начин.

 • Неверојатно голем број на отпечатени страници

  Добијте економично и продуктивно печатење со голем обем* до 6000 страници од 1 шише со црно мастило или до 7000 страници со употреба на еден комплет шишиња во боја.

 • Висококвалитетни отпечатени материјали

  Печатете со висок квалитет благодарение на технологијата FINE и системот на хибридни мастила од Canon со црн пигмент за остри документи и базирани на боја за живописни фотографии без рабови со големина до A4.

 • Компактен, сигурен и повеќефункционален уред

  Овој компактен сè-во-едно уред за печатење, копирање и скенирање е идеален за голем обем на печатење благодарение на неговиот долготраен систем на мастила FINE. Идеален за домашни или мали канцеларии.

 • Едноставно користење

  Добијте брзо и лесно поврзување со вашиот компјутер преку USB и едноставно ракување благодарение на црно-белиот LCD екран од 3 cm (1.2”), кој овозможува лесно избирање на повеќе копии и контроли со притиснување на копче.

 • Креативно печатење

  Печатете ги вашите фотографии на нови и креативни начини со софтверот за фотографии My Image Garden, кој овозможува препознавање на лица и лесно пребарување на сите слики во вашиот компјутер.

   

Тип на производ Принтери
Бренд Canon
Формат A4
Време на испис на прва страна (s) 30
WiFI вграден Не
Тип на скенер Flatbed
Технолигија на испис Inkjet
Брзина на испис - во боја 5 str./min.
Брзина на испис Црно/Бело 8.8 str./min.
Резолуција испис (dpi) 4800 x 1200
модел GI490 BK/Y/C/M
Максимален поддржан формат A4
Кадичка за внесување листови 100 Listova
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!