text.skipToContent text.skipToNavigation

CANON Pixma TS3355 MF мултифункциски принтерID EK000581008

CANON Pixma TS3355 MF мултифункциски принтерID: EK000581008

НОКАУТ ПОНУДА: Искористи попусти до 60% + 5% дополнитено со DINERS CLUB картичките! Дознај повеќе овде!

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
3.390 ден

-5% попуст со Diners Club!

MFP Canon Pixma TS3355 Bk, WiFi, Print, copy, scan, 7.7ipm (PG545/CL546)Компактен, евтин и едноставен за користење - совршен уред за секакванамена. Нуди компатибилност со паметни телефони, еднобоен...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 23.04.2024

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Canon PIXMA TS3355 е компактен и достапен печатач.

Повеќе од само сè-во-едно уред

Печатачот нуди беспрекорно безжично поврзување.

Овозможува печатење, скенирање и поврзување со облакот.

Ги поддржува технологиите AirPrint (iOS) и Mopria (Android).

Печатете повеќе со FINE касети

FINE касетите го продолжуваат времето помеѓу полнењето мастило.

Дополнителни заменски XL касети за уште подолго печатење.

Едноставна инсталација

Безжична врска достапна со притискање на копче.

1,5-инчен монохроматски LCD екран за лесно ракување.

Креативни можности

Поддршка за квадратни, повторно лепливи и магнетни медиуми.

Обидете се со Easy-PhotoPrint Editor и Creative Park.

Економски влошки со големина XL

Заштедете до 30% цена по страница во споредба со стандардните еквиваленти.

Технички податоци

Општи спецификации

 • Карактеристики: Wi-Fi, печатење, копирање, скенирање, поврзување во облак

Спецификации на печатачот

 • Резолуција на печатење: до 4800 x 1200 dpi
 • Технологија на печатење: 2 FINE касети (црна и боја)
 • Брзина на црно-бело печатење: прибл. 7,7 fps
 • Брзина на печатење во боја: прибл. 4,0 вртежи во минута
 • Брзина на печатење фотографии: Печатење без граници 10 x 15 cm: прибл. 65 секунди
 • Печатење без граници: да (13 x 18 cm, 10 x 15 cm, 13 x 13 cm)
 • Двострано печатење: Рачно изработено

Картриџ и капацитет

 • Стандардни касети со мастило: PG-545 (црна), CL-546 (боја)
 • Дополнителни XL касети со мастило: PG-545XL (црна), CL-546XL (боја)
 • Капацитет на патронот (обична хартија): црна: 180 страници, црна XL: 400 страници, боја: 180 страници, боја XL: 300 страници
 • Капацитет на резервоарот (фотографии): црна: 1445* фотографии, црни XL: 3520* фотографии, боја: 55 фотографии, XL во боја: 90 фотографии

Поддржани дела

 • Видови хартија: обична хартија, фото-хартија плус сјајна II (PP-201), сјајна фото-хартија „секојдневна употреба“ (GP-501), отстранливи фото налепници (RP-101), магнетна фото-хартија, магнетна фото-хартија (MG- 101)
 • Максимален влез на хартија: Заден доводник: макс. 60 листови (обична хартија)
 • Големини на хартија: обична хартија: A4, A5, B5, Letter, Legal, Фото хартија: 13 x 18 cm, 10 x 15 cm, 13 x 13 cm
 • Тежина на хартија: обична хартија: 64 до 105 g/m2, фото-хартија од Canon: до 275 g/m2

Спецификации на скенерот

 • Тип на скенер: Скенер за фотографии и документи со рамно лежиште со CIS сензор
 • Резолуција на скенерот (оптичка): 600 x 1200 dpi
 • Длабочина на скенирање (влез/излез): Боја: 16-битни/8-битни за секоја RGB компонента, Сиви тонови: 16-битни/8-битни
 • Максимална големина на документ: 216 x 297 mm

Спецификации за копир

 • Брзина на копирање: sFCOT: прибл. 27 с, ESAT: прибл. 3,0 fps
 • Повеќекратно копирање: 20 копии (макс.)
 • Функција за копирање: копија на документ, копија без граници
 • Копирај зум: прилагодување на големината на страницата
 • Големина на документот: 216 × 297 mm

Интерфејс

 • Тип и големина на екран: 3,8 cm црно-бел LCD екран со сегмент

Опции за поврзување

 • Стандарден интерфејс: USB 2.0 Hi-Speed ​​(порта B), Wi-Fi: IEEE802.11 b/g/n, Wi-Fi мрежна безбедност: WPA-PSK, WPA2-PSK, WEP, лозинка за управување, фреквенција на безжична мрежа опсег LAN: 2,4 GHz
 • Мобилни апликации: Canon PRINT Inkjet/SELPHY апликација, Easy-PhotoPrint Editor, Message in Print апликација, PIXMA Cloud Link, Canon Print Service plug-in модул (Android), Apple AirPrint, Access режим. точка, WLAN PictBridge, Mopria (Андроид)

Софтвер

 • Поддржани оперативни системи: Chrome OS, Windows 10, Windows 8.1, Windows 7 SP1, OS X 10.11.6, macOS 10.12, macOS 10.14
 • Поддржан мобилен оперативен систем: iOS, Android, Windows 10 Mobile
 • Минимални системски барања: Windows: 2,0 GB или повеќе, Mac: 1,0 GB или повеќе, екран: 1024 x 768 XGA
 • Испорачан софтвер: MP драјвер, вклучително и Scanning Utility, Easy-PhotoPrint Editor (преземи)

Физички податоци

 • Тежина: околу 3,9 кг
 • Димензии (Ш x Д x В): 435 x 316 x 145 mm
 • Ниво на акустична бучава: прибл. 53,5 dB(A)
 • Препорачана работна средина: Температура: 15 до 30 °C, Влажност: 10 до 80% RH (не кондензира)
 • Напојување: 100 до 240 V AC, 50/60 Hz
 • Потрошувачка на енергија: Исклучено: прибл. 0,3 W, мирување (поврзување со компјутер преку USB): прибл. 1,7 W (исклучена светилка за скенирање), мирување (сите приклучоци поврзани): прибл. 1,7 W (исклучена светилка за скенирање), Време на мирување: 10 мин. 38 секунди, Копирање: прибл. 11 В
Тип на производ Принтери
Бренд Canon
поддржани величини на хартија A4 A5 B5 Letter 10x15 cm 13x18 cm Legal
Формат A4
Време на испис на прва страна (s) 27
WiFI вграден Да
Тип на скенер Flatbed
Технолигија на испис Inkjet
Брзина на копирање- во боја 7 str./min.
Брзина на испис - во боја 4 str./min.
Брзина на испис Црно/Бело 7.7 str./min.
Брзина на копирање Црно/Бело 7 str./min.
Резолуција испис (dpi) 4800 x 1200
Резолуција на копирање (dpi) 4800 x 1200
модел PG545, PG546
Максимален поддржан формат A4
Кадичка за внесување листови 60 Listova
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!