text.skipToContent text.skipToNavigation

CANON TC20M 24" 5816C003 плотерID EK000586845

CANON TC20M 24" 5816C003 плотерID: EK000586845

НОКАУТ ПОНУДА: Искористи попусти до 60% + 5% дополнитено со DINERS CLUB картичките! Дознај повеќе овде!

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
66.000 ден

-5% попуст со Diners Club!

Безжичен мултифункционален печатач LFP од Canon TC20M, мастило со пигмент во боја 24", Безжично, Печатење, Копира , испорачан со печатач: C, M, Y, BK, (70 ml по шише) PFI050.  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 16.04.2024

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Безжичен мултифункционален печатач LFP од Canon TC20M, мастило со пигмент во боја 24", Безжично, Печатење, Копира , испорачан со печатач: C, M, Y, BK, (70 ml по шише) PFI050.

Canon imagePROGRAF TC-20M

Компактен и одржлив печатач за на работна маса со големина од 24” за големи формати, со разновидна функционалност за мали канцеларии, продавници, училишта и други индустрии.

Отклучете го потенцијалот за работа со големи формати во мали простории

Усовршете го вашето деловно работење со печатење во големи формати од уред за на работна маса со големина од 24 инчи. Скенирајте, копирајте, повторувајте слики и зголемувајте отпечатени материјали од секое место за да ги задоволите различните потреби на индустриите за градежништво, образование, малопродажба и угостителство.

зновидна функционалност

Максимално искористете го скенерот со рамно лежиште за A4-формати со функции за зголемување, копирање и повторување за да отпечатите различни материјали, вклучувајќи и образовни материјали, летоци и приспособена украсна хартија.

Customer assistant displaying the Versatile functionality of the imagePROGRAF TC-20M.
 

Печатете со врвен квалитет

Отпечатени материјали со висококвалитетни мастила со пигмент, по достапна цена. Користете ја дополнителната функција за скенирање и бесплатната апликација PosterArtist за да создадете професионално отпечатени материјали со секаква големина (вклучувајќи и постери, летоци и менија) без потреба од дигитални изворни датотеки.

Work professionals discussing the superior print quality of the imagePROGRAF TC-20M.
 

Непрекинати работни процеси

Лесно поставете хартија во ролна со држач за ролни без осовина и користете го вградениот автоматски механизам за снабдување со листови за печатењето да се одвива без интервенции. Печатете од USB-уред1 без работа со компјутер и печатете материјали во големи формати со интуитивната функција за скенирање што е лесна за користење.

Canon imagePROGRAF TC-20M creating smooth workflows with easy to set up roll paper.
 

Најдобра поддршка за канцеларија

Носи поголема вредност од типичните канцелариски уреди со скенирање, копирање и печатење хартија или хартија во ролна, сѐ во едно. Освен печатење стандардни документи, можете да го проширите опсегот на печатење кон големи формати како известувања и постери до А1-големина.

imagePROGRAF TC-20M
 

Еколошки по природа

Исполнете ги вашите цели за одржливост со пластичните шишиња за мастило од 70 ml што лесно се рециклираат, намалено пакување и мала потрошувачка на енергија од уред со ознака EPEAT Gold2.

Easily recyclable imagePROGAF TC-20M ink bottles.
 
Тип на производ Принтери
Бренд Canon
поддржани величини на хартија A3, A2, A2+, A1, B2, B3, 18'', 24'', 17''
Формат A3
Дебелина на испис (mm) 0.28 mm
дебелина на слој (mm) 0.08 mm
Време на испис на прва страна (s) 33
WiFI вграден Да
Тип на скенер Flatbed
Технолигија на испис Inkjet
RAM Меморија 1 GB
Брзина на испис - во боја 24 str./min.
Брзина на испис Црно/Бело 24 str./min.
Резолуција скренирање - физичка (dpi) 1200 x 2400
Резолуција испис (dpi) 2400 x 1200
Излезна фиока за листови 0 Listova
Максимален поддржан формат 24"
коматибилност за Оперативен систем 32 Bit: Windows7, Windows 8.1, Windows 10, 64 Bit: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10, Windows 11, Windows Server 2008R2, 2012, 2012R2, 2016, 2019, 2022 , Apple Macintosh: macOS 10.14.6~macOS 12.x
модел PFI050 BLK/M/Y/C
Максимален поддржан формат A1
Кадичка за внесување листови 100 Listova
AirPrint Да
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!