text.skipToContent text.skipToNavigation

Canon Pixma IX6850 A3 inkjet принтерID MK-45234

Canon Pixma IX6850 A3 inkjet принтерID: MK-45234

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
16.000 ден

Бренд: Canon Тип на производ: Принтер Резолуција [dpi]: 600x1200 Мултифункционален принтер Принта во црно-бело  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 16.04.2024

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Компактен, A3+ безжичен канцелариски печатач со високи перформанси

Овој канцелариски печатач со високи перформанси А3+ нуди поврзување со Wi-Fi и етернет, плус печатење од мобилни уреди. 5 единечни мастила ефикасно испорачуваат деловни документи и фотографии со врвен квалитет.

Придобивки

 • Деловен печатач со високи перформанси, ултра компактен А3+

 • Лесно споделување со безжична и етернет конекција

 • Печати со извонреден квалитет и без отпад со индивидуално заменливиот систем со 5 единечни мастила

 • Супербрзо печатење документи: A4 ISO ESAT 14,5 слики/мин. моно/10,4 слики/мин. во боја

 • Печатете повеќе за помалку со изборните мастила XL и XXL

 

Детални карактеристики

 • Компактен A3+ канцелариски печатач

  Стилски и ултра компактен овој A3+ печатач со високи перформанси со 5 единечни мастила нуди извонреден квалитет на печатење документи и фотографии. Тоа е идеално решение за десктоп за печатење големи ексел табели, деловни постери и фотографии.

 • Паметно поврзување

  Со поврзувањето преку Wi-Fi и етернет, лесно може да се сподели помеѓу повеќе компјутери преку канцелариска мрежа. Преземете ја апликацијата Canon PRINT за печатење од вашите паметни уреди. Обезбедена е и поддршка за Apple AirPrint.

 • Супериорен квалитет

  Системот со 5 единечни мастила вклучува пигментно црно мастило за јасен, остар текст и мастила во боја за прекрасни слики со квалитет на фотолабораторија – плус за поефикасно печатење, потребно е само да ја смените бојата што истекува.

 • Брзо печатење

  Нема чекање за убави принтови. Благодарение на технологијата FINE на Canon, овој печатач има брза брзина на печатење на документи А4 од 14,5 слики/мин. во црно-бело и 10,4 слики/мин. во боја, и може да печати фотографија без рабови со квалитет на фотолабораторија од 10x15cm за приближно. 36 секунди.

 • Заштедете со мастила XL

  Печатете повеќе за помалку. Опционалните XL мастила испорачуваат значително повеќе страници, нудејќи до 30% заштеда по страница во споредба со мастилата со стандардна големина. Опционалниот XXL пигмент црно мастило ви овозможува да испечатите до 1000 монохроматски страници.

 • Ексклузивни содржини

  Уживајте во пристапот до широк спектар на креативни содржини со професионален квалитет со CREATIVE PARK PREMIUM. Лесно креирајте и печатете постери и деловни документи користејќи шаблони од ексклузивната услуга Solution Templates.

 

Тип на производ Принтери
Бренд Canon
Формат A3
WiFI вграден Да
Брзина на испис - во боја 10.4 str./min.
Брзина на испис Црно/Бело 14.5 str./min.
Резолуција испис (dpi) 9600 x 2400
модел PGI-550PGBK (Pigment Black) CLI-551BK (Black) CLI-551C (Cyan) CLI-551M (Magenta) CLI-551Y (Yellow)
Максимален поддржан формат A3+
Кадичка за внесување листови 150 Listova
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!