text.skipToContent text.skipToNavigation

ADATA 120GB SSD SU650 SATA 3D Nand 2.5"ID EK000210523

ADATA 120GB SSD SU650 SATA 3D Nand 2.5"ID: EK000210523

Купување до 72 рати е овозможено за износ на артикл и/или кошничка над 30.000ден преку кредит од Стопанска Банка АД - Скопје. Повеќе на следниот линк.

Цена
1.490 ден

Ултимате СУ650 ССД имплементира 3Д НАНД Фласх и високо-брзински контролер, нудејк´и капацитети до 960ГБ, кој обезбедува перформанси на читање / запишување до 520/450МБ/с и поголема сигурност од 2Д ...  Дознај повеќе

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Ултимате СУ650 ССД имплементира 3Д НАНД Фласх и високо-брзински контролер, нудејк´и капацитети до 960ГБ, кој обезбедува перформанси на читање / запишување до 520/450МБ/с и поголема сигурност од 2Д НАНД ССД. СУ650 има СЛЦ кеширање и напредни технологии за корекција на грешки за да се обезбедат оптимизирани перформанси на податоци и нивниот интегритет. За оние кои сакаат да имаат чиста надградба на компјутерот, СУ650 е чудесен избор со одличен сооднос цена- перформанси. ССД СУ650 120ГБ, 2,5" , 7мм , Цонтроллер : Марвелл , САТА 6Гб/с, Брзина на читање: до 520Мб/с, Брзина на запис: до 450МБ/с