text.skipToContent text.skipToNavigation

Samsung XD3-40tEK POS ПринтерID EK000581000

Samsung XD3-40tEK POS ПринтерID: EK000581000

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
16.400 ден

Серија XD3-40  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 21.05.2024

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Серија XD3-40

 
 
 
 
 
 
 

Портокалово-црниот стил на новата серија XD3 ви овозможува веднаш да го препознаете неговото потекло од BIXOLON. Нудејќи шема на бои усогласена со новите мобилни и индустриски печатачи, 4-инчните (118 mm) Direct Thermal XD3-40d и Thermal Transfer XD3-40t го опфаќаат издржливиот, лесен за користење дизајн како и другите модели на десктоп, но го унапредуваат сет на функции додека одговара на буџетските потреби. Изборниот лупеч ја додава стандардната опција за ракување со медиум за кинење на печатач способен да ракува со сметки, ознаки и етикети или во ролни или во формати на свиткување. Избори за поврзување на интерфејс од локално жичен USB и сериски или жичен 10/100 етернет. Конзистентен изглед низ портфолијата, серијата XD3 од 4 инчи (118 mm) нуди заедничка контрола со непречено ракување со сопствениот команден јазик на BIXOLON заедно со другите водечки програмски јазици и може да се користи во директен или самостоен режим на работа.

XD3-40

Директен термички печатач за етикети од 4 инчи

Следејќи ги стапките на серијата SRP-E770 призната во индустријата, XD3-40d од почетно ниво е нова работна работна површина директно термички 4 инчи (118 mm) која нуди секојдневен квалитет од 203 dpi во вашата логистика, складирање и производство. инсталации. Едноставен за поставување и употреба, XD3-40d исто така има корист од замената на главата за печатење и плочата без алатки за да се обезбеди максимизирање на времето на работа. Обележување на производи или средства, управување со документи, идентификација на пациенти и трагачи, печатење со испорака и логистика, серијата XD3 нуди баланс помеѓу трошоците и перформансите, вклучувајќи брзина на печатење, ракување со материјали за кинење и лупење, плус мрежни опции.

Тип на производ POS принтери
Гаранција 2 год.
Бренд Bixolon
Резолуција на пишување [dpi] 203
брзина на пишување [mm/sec] 127 mm/sec
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!