text.skipToContent text.skipToNavigation

Lenovo Gaming LOQ 15IRH8, 82XV00RQSC, 15,6, Intel Core i5 13420H, 16GB RAM, 1024GB SSD, nVidia GeForce RTX 3050, Free DOS, лаптопID EK000574479

Lenovo Gaming LOQ 15IRH8, 82XV00RQSC, 15,6, Intel Core i5 13420H, 16GB RAM, 1024GB SSD, nVidia GeForce RTX 3050, Free DOS, лаптопID: EK000574479

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

СЕДМИЧНА АКЦИЈА: Искористи попусти до 60%! Дознај повеќе овде!

Со секој лаптоп подаруваме гратис торба за лаптоп!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 31.07. или додека има залиха.

69.999 ден

Цена
51.990 ден

Седмична акција!

Кратка техничка спецификација: LOQ 15IRH8, процесор Intel Core i5 13420H, RAM меморија 16 GB, екран 19...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 08.08.2024

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Кратка техничка спецификација:


LOQ 15IRH8, процесор Intel Core i5 13420H, RAM меморија 16 GB, екран 1920x1080 FHD 15,6"  , SSD 1TB, оперативен систем Free DOS, графичка карта NVIDIA GeForce RTX 3050, тежина 2,4 kg, боја сива, гаранција 2 години

  15.6"  FHD екран
  Брз Intel Core i5 13420H со работен такт од 2,1Ghz 
  16GB RAM меморија
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 1TB
  Графичка карта NVIDIA GeForce RTX 3050 
  Тастатура со позадинско осветлување
   Оперативен систем FREE DOS
   60Wh Li-Po батерија
Тип на производ Лаптопи
Гаранција 2 год.
Боја Сива
Бренд Lenovo
Намена на лаптопот Gaming
екран на допир Не
Големина на екран 15.6 "
Резолуција на екран 1920 x 1080
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I5
Модел на процесор 13420H
Брзина на процесор 2.1 GHz
Број на јадра во процесорот 8
RAM Меморија 16 GB
Такт Меморија 5200
Тип на меморија DDR5
Капацитет SSD 1 1024 GB
посебна графичка картица Да
Тип на графичка картица nVidia
Модел на графичка карта GeForce RTX 3050
Модел на графичка карта GeForce RTX 3050
Оперативен систем Free Dos
Осветлена тастатура Да
Оптичка единица Не
Број HDMI 1
LAN (RJ45) 1
USB 2.0 0 kom
USB 3.0 0 kom
USB 3.1 gen1 0 kom
USB 3.2 3 kom
USB тип C 1 kom
Bluetooth Да
Маса 2.4 kg
Останато Antiglare, IPS, HD Web kamera
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!