text.skipToContent text.skipToNavigation

HP 15s-fq5001nn , 9H2K7EA , i7-1255U, 16 GB RAM, 15,6" FHD, SSD 512 GB лаптопID EK000582758

HP 15s-fq5001nn , 9H2K7EA , i7-1255U, 16 GB RAM, 15,6" FHD, SSD 512 GB лаптопID: EK000582758

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Со секој лаптоп подаруваме гратис торба за лаптоп!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.

Цена
43.199 ден

HP 15s-fq5027nm, DOS, Intel Core i7-1255U, 4.7 GHz, Core 10, 16 GB, 15 ,6" FHD, SSD 512 GB M.2 PCIe NVMe, Intel Iris, 802.11a/b/g/nac ,Bluetooth5.0, Masa 1.69kg, 720p, SD, Boja Srebrena, HDMI, T...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 23.04.2024

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

HP 15s-fq5027nm, DOS, Intel Core i7-1255U, 4.7 GHz, Core 10, 16 GB, 15 ,6" FHD, SSD 512 GB M.2 PCIe NVMe, Intel Iris, 802.11a/b/g/nac ,Bluetooth5.0, Masa 1.69kg, 720p, SD, Boja Srebrena, HDMI, TPM, USB Type-C, 2xUSBType-A SS 5 Gbit/s, 2y

Останете продуктивни и забавувајте се од каде било со долготрајно траење на батеријата и екран со микро-рабови.

  • Оперативен систем: FreeDOS 3.0
  • Марка на процесор: Intel® Core™ i7 1255U 12-та генерација 1 2
  • Големина на меморија: 16 GB DDR4
  • Траење на батеријата: до 7 часа и 30 минути 3
20C1 - HP 15 лаптоп компјутер (15, природно сребрена, T, HD камера, nonODD, nonFPR) Freedos, свртен кон центар

Тенок и лесен со екран со микро-рабови

Супер пренослив со лесен дизајн и поудобен поглед без треперење 4, микро-раб дисплеј.

20C1 - HP 15 лаптоп компјутер (15, природно сребрена, T, HD камера, nonODD, nonFPR) Freedos, лево

Сигурни перформанси за секој ден

Извршете ги секојдневните задачи лесно благодарение на процесорот Intel® Core™ на вашиот лаптоп 1и изобилство складирање.

20C1 - HP 15 лаптоп компјутер (15, природно сребрена, T, HD камера, nonODD, nonFPR) Freedos, десна страна

Останете поврзани со долготраен век на батеријата

Долгото траење на батеријата 3и HP Брзо полнење 5технологијата ви овозможува да работите, да гледате и да останете поврзани цел ден.

Лесен лаптоп за работа или игра, каде и да ви треба

20C1 - Лаптоп компјутер HP 15 (15, природно сребро, без ODD, nonFPR) лев профил

Динамичен процесор кој се прилагодува на вас за супериорни перформанси со повеќе задачи

Процесорите од 12-та генерација Intel® Core™ ги дистрибуираат перформансите онаму каде што ви е најпотребно - заштедувајќи ви време и зголемувајќи ја вашата способност да ги правите работите што навистина ги сакате.

Intel® Iris® графика

Помоќната Intel® Iris® графика ги подигнува сите визуелни слики на вашиот екран до степен нагоре со жив, ултра остар квалитет. И со можноста за користење на повеќе напредни дисплеи, уживајте во неверојатно искуство за забава.

Без треперење

Користејќи ја технологијата за затемнување на DC што ја контролира осветленоста со прилагодување на директната струја, наместо со циклус на позадинското осветлување, можеме да го елиминираме треперењето на екранот за поудобно гледање.

Full HD дисплеј

Седнете и уживајте во кристално јасни визуелни и слики со живописен квалитет од 2 милиони пиксели. Резолуцијата од 1920 x 1080 и дава нова димензија на целата ваша дигитална содржина.

Тип на производ Лаптопи
Гаранција 2 год.
Бренд HP
Намена на лаптопот Internet&Office
екран на допир Не
Големина на екран 15.6 "
Резолуција на екран 1920 x 1080
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I7
Модел на процесор Intel Core i7-1255U (up to 4.7 GHz, 12 MB L3 cache, 10 cores, 12 threads)
Брзина на процесор 3.5 GHz
Број на јадра во процесорот 10
RAM Меморија 16 GB
Такт Меморија 3200
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 512 GB
посебна графичка картица Не
Тип на графичка картица Intel
Модел на графичка карта Intel Iris Xe Graphics
Модел на графичка карта Intel Iris Xe Graphics
Оперативен систем Free Dos
Осветлена тастатура Да
Број HDMI 1
USB 3.2 2 kom
USB тип C 1 kom
WiFI вграден Да
Bluetooth Да
Број на батериски ќелии 3
Тип на хард диск SSD
Маса 1.69 kg
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!