text.skipToContent text.skipToNavigation

HP 15s-fq5002nn, 9H2K4EA , i5-1235U, 16GB RAM, 15,6" FHD, 512GB SSD, лаптопID EK000582752

HP 15s-fq5002nn, 9H2K4EA , i5-1235U, 16GB RAM, 15,6" FHD, 512GB SSD, лаптопID: EK000582752

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Со секој лаптоп подаруваме гратис торба за лаптоп!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.

Цена
34.399 ден

HP 15s-fq5027nm, DOS, Intel Core i5-1235U, 4.4 GHz, Core 10, 16 GB, 15,6" FHD, SSD 512 GB M.2 PCIe NVMe, Intel Iris, 802.11a/b/g/nac ,Bluetooth5.0, Masa 1.69kg, 720p, SD, Boja Srebrena, HDMI, TP...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 16.04.2024

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

HP 15s-fq5027nm, DOS, Intel Core i5-1235U, 4.4 GHz, Core 10, 16 GB, 15,6" FHD, SSD 512 GB M.2 PCIe NVMe, Intel Iris, 802.11a/b/g/nac ,Bluetooth5.0, Masa 1.69kg, 720p, SD, Boja Srebrena, HDMI, TPM, USB Type-C, 2xUSBType-A SS 5 Gbit/s, 2y.

Останете продуктивни и забавувајте се од каде било со долготрајна батерија и екран со ултра тенки рамки.

  • Оперативен систем: FreeDOS 3.0 оперативен систем
  • Марка на процесор: Intel® Core™ i5 1235U 12-та генерација 1 2
  • Големина на меморија: 16 GB DDR4
  • Траење на батеријата: до 7 часа и 30 минути 3

 

20C1 - HP 15 лаптоп компјутер (15, природно сребрена, T, HD камера, nonODD, nonFPR) Freedos, свртен кон центар

Тенок и лесен со екран со многу тенки рабови

Исклучително пренослив со лесен дизајн и поудобно гледање на екран со многу тенки рамки без треперење 4.

20C1 - HP 15 лаптоп компјутер (15, природно сребрена, T, HD камера, nonODD, nonFPR) Freedos, лево

Сигурни перформанси за секој ден

Извршете ги секојдневните задачи лесно благодарение на процесорот Intel® Core™ 5и голем простор за лаптоп.

20C1 - HP 15 лаптоп компјутер (15, природно сребрена, T, HD камера, nonODD, nonFPR) Freedos, десна страна

Останете поврзани со долго траење на батеријата

Долго траење на батеријата 3и технологијата за брзо полнење на HP 6тие ви дозволуваат да работите, да гледате и да останете поврзани цел ден.

Лесен лаптоп за работа и игра, каде и да ви треба.

20C1 - Лаптоп компјутер HP 15 (15, природно сребро, без ODD, nonFPR) лев профил

Динамичен процесор кој се прилагодува на вас за супериорни перформанси при мултитаскинг

Процесорите од 12-та генерација Intel® Core™ обезбедуваат перформанси онаму каде што ви е најпотребно, заштедувајќи ви време и зголемувајќи ја вашата способност да ги правите работите што навистина сакате да ги правите.

Без тресење

Со користење на DC технологија за затемнување што ја контролира осветленоста со прилагодување на директната струја, наместо да го вклучиме позадинското осветлување, можеме да го елиминираме треперењето на екранот за поудобно доживување при гледањето.

Full HD екран

Седнете и уживајте во кристално јасни визуелизации и слики со брилијантен квалитет од 2 милиони пиксели. Резолуцијата од 1920 x 1080 и дава нова димензија на целата ваша дигитална содржина.

Панел против отсјај

Уживајте во сонцето и омилената содржина благодарение на екранот против отсјај. Нерефлексивноста и слабиот сјај обезбедуваат помалку отсјај кога сте на отворено.

Тип на производ Лаптопи
Гаранција 2 год.
Бренд HP
Намена на лаптопот Internet&Office
екран на допир Не
Големина на екран 15.6 "
Резолуција на екран 1920 x 1080
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I5
Модел на процесор Intel® Core i5-1235U (max 4,4 GHz, 12 MB L3, 10 cores)
Брзина на процесор 3.3 GHz
Број на јадра во процесорот 10
RAM Меморија 16 GB
Такт Меморија 3200
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 512 GB
посебна графичка картица Не
Тип на графичка картица Intel
Модел на графичка карта Intel Iris Xe Graphics
Модел на графичка карта Intel Iris Xe Graphics
Оперативен систем Free Dos
Осветлена тастатура Да
Број HDMI 1
LAN (RJ45) 1
USB 3.2 2 kom
USB тип C 1 kom
WiFI вграден Да
Bluetooth Да
Број на батериски ќелии 3
Тип на хард диск SSD
Маса 1.69 kg
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!