text.skipToContent text.skipToNavigation

Lenovo IdeaPad 3 15IAU7 Laptop, 82RK00S8RMID EK000582767

Lenovo IdeaPad 3 15IAU7 Laptop, 82RK00S8RMID: EK000582767

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
21.049 ден

Intel® Core™ i3-1215U, 6C (2P + 4E) / 8T, P-core 1.2 / 4.4GHz, E-core 0.9 / 3.3GHz, 10MB, 8GB Soldered DDR4-3200 (Up to 16GB (8GB soldered + 8GB SO-DIMM) DDR4-3200 offering), 256GB SSD M.2 2242 PCI...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Intel® Core™ i3-1215U, 6C (2P + 4E) / 8T, P-core 1.2 / 4.4GHz, E-core 0.9 / 3.3GHz, 10MB, 8GB Soldered DDR4-3200 (Up to 16GB (8GB soldered + 8GB SO-DIMM) DDR4-3200 offering), 256GB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0x4 NVMe®, 15.6" FHD (1920x1080) IPS 300nits Anti-glare, Integrated Intel® UHD Graphics, 1,63kg..
Тип на производ Лаптопи
Гаранција 2 год.
Бренд Lenovo
Намена на лаптопот Internet&Office
екран на допир Не
Големина на екран 15.6 "
Резолуција на екран 1920 x 1080
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I3
Модел на процесор Intel® Core™ i3-1215U, 6C (2P + 4E) / 8T, P-core 1.2 / 4.4GHz, E-core 0.9 / 3.3GHz, 10MB
Брзина на процесор 3.3 GHz
Број на јадра во процесорот 6
RAM Меморија 8 GB
Такт Меморија 3200
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 256 GB
посебна графичка картица Не
Тип на графичка картица Intel
Модел на графичка карта Intel UHD Graphics
Модел на графичка карта Intel UHD Graphics
Оперативен систем Free Dos
Осветлена тастатура Не
Број HDMI 1
USB 2.0 1 kom
USB 3.2 1 kom
USB тип C 1 kom
WiFI вграден Да
Bluetooth Да
Тип на хард диск SSD
Маса 1.63 kg
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!