text.skipToContent text.skipToNavigation

Lenovo IdeaPad 3 17IAU7, 82RL009PSC, 17,3 FHD IPS 300nits, Intel Core i5 1235U, 16GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, Intel Iris Xe Graphics, Free DOSID EK000582148

Lenovo IdeaPad 3 17IAU7, 82RL009PSC, 17,3 FHD IPS 300nits, Intel Core i5 1235U, 16GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, Intel Iris Xe Graphics, Free DOSID: EK000582148

НОКАУТ ПОНУДА: Искористи попусти до 60% + 5% дополнитено со MASTER CARD картичките! Дознај повеќе овде!

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

40.999 ден

Цена
32.990 ден

Lenovo IdeaPad 3 ефикасно се справува со вашите потреби. 17,3" FHD IPS екранот јасно прикажува живи бои, а тесните странични рамки нудат подобар приказ. Вградениот TPM 2.0 ги од...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Lenovo IdeaPad 3 ефикасно се справува со вашите потреби. 17,3" FHD IPS екранот јасно прикажува живи бои, а тесните странични рамки нудат подобар приказ. Вградениот TPM 2.0 ги одржува вашите работни резултати безбедни, шифрирајќи податоци и лозинки. Модерниот дизајн на овој лаптоп обезбедува врвен изглед и чувство под прстите и е многу удобен за пренос, кога не сте во канцеларија.

 

Кратки технички спецификации:

Lenovo IdeaPad 3 17IAU7, 82RL009PSC, процесор Intel Core i5 1235U, од 1,30 GHz до 4,40 GHz, Core 10, RAM меморија 16GB DDR4-3200, екран 17,3" FullHD IPS 1920x1080 300nits Anti-Glare, 512GB PCIe NVMe SSD, оперативен систем Free DOS, графичка карта Intel Iris Xe Graphics, читач на мемориски SD картички, HD веб камера, стерео звучници Dolby Audio™, 802.11ac, Bluetooth 5.0, TPM 2.0, 1x USB 2.0, 1x USB 3.2, 1x USB 3.2 Type-C, HDMI, тежина 2,04 kg, боја темносина, гаранција 2 години

 

  17,3" FullHD IPS 300nits Anti-Glare екран
  10-јадрен Intel Core i5 1235U процесор со работен такт од 1,30 GHz 
  16GB RAM меморија
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 512GB
  Графичка карта Intel Iris Xe Graphics
  Оперативен систем Free DOS
  38Wh Li-Ion батерија

 

Тип на производ Лаптопи
Гаранција 2 год.
Боја Темно сина
Бренд Lenovo
Намена на лаптопот Internet&Office
екран на допир Не
Големина на екран 17.3 "
Резолуција на екран 1920 x 1080
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I5
Модел на процесор 1235U
Брзина на процесор 1.3 GHz
Број на јадра во процесорот 10
RAM Меморија 16 GB
Такт Меморија 3200
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 512 GB
посебна графичка картица Не
Тип на графичка картица Intel
Модел на графичка карта Intel Iris Xe Graphics
Модел на графичка карта Intel Iris Xe Graphics
Оперативен систем Free Dos
Осветлена тастатура Не
Оптичка единица Не
Број HDMI 1
LAN (RJ45) 0
USB 2.0 1 kom
USB 3.0 0 kom
USB 3.1 gen1 0 kom
USB 3.2 1 kom
USB тип C 1 kom
Bluetooth Да
Број на батериски ќелии 3
Маса 2.04 kg
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!