text.skipToContent text.skipToNavigation

Lenovo IdeaPad Flex 5 16ABR8 82XY002ESC, 16 WUXGA IPS Touchscreen, AMD Ryzen 5 7530U, 16GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, AMD Radeon Graphics, Windows 11 Home, лаптопID EK000531814

Lenovo IdeaPad Flex 5 16ABR8 82XY002ESC, 16 WUXGA IPS Touchscreen, AMD Ryzen 5 7530U, 16GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, AMD Radeon Graphics, Windows 11 Home, лаптопID: EK000531814

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
57.490 ден

2 во 1 за разновиден стил...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

                                              2 во 1 за разновиден стил на живеење

    • Брз и неверојатен процесор AMD Ryzen™ 5
    • 16" WUXGA IPS екран осетлив на допир со ротација од 360°, овозможува прдуктивност во било кој начин на работење
    • Долго времетраење на батеријата го прави овој семоќен 2 во 1 лаптоп одличен за работа, куќа или училиште
    • Физички затварач за приватност на веб камерата и читач на отисок од прст ви овозможува дополнителна приватност и безбедност
    • Бидете креативни и останете во тек со своите задачи со помош на дигиталното пенкало

 

Кратки технички сецификации:

Lenovo IdeaPad Flex 5 16ABR8 82XY002ESC, процесор AMD Ryzen 5 7530U, од 2,00 GHz до 4,50 GHz, Core 6, RAM меморија 16GB DDR4x-4266, екран 16" WUXGA IPS Touchscreen, 1920x1200 300nits Glossy, 512GB PCIe NVMe SSD, оперативен систем Windows 11 Home, графичка карта AMD Radeon Graphics, Тастатура со позадинско осветлување, Lenovo Digital Pen, читач на отисок од прст (Touch Style), читач на мемориска SD картица, FullHD веб камера, стерео звучници, 802.11ax, Bluetooth 5.1, HDMI, 2x USB 3.2, 1x USB 3.2 Type C, тежина 2,10 kg, Боја сива, Гаранција 2 години

 

  16" WUXGA IPS Touchscreen, 300nits Glossy екран
  Шестјадрен AMD Ryzen 5 7530U процесор со работен такт од 2,00Ghz 
  16GB RAM меморија
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 512GB
  Графичка карта AMD Radeon Graphics
  Инсталиран Windows 11 Home оперативен систем
  Тастатура со позадинско осветлување
  Lenovo Digital Pen
  52.5Wh Li-Polymer батерија овозможува до 10 часа непрекинато работење

 

Тип на производ Лаптопи
Гаранција 2 год.
Боја Сива
Бренд Lenovo
Намена на лаптопот Ultrabook
екран на допир Да
Големина на екран 16 "
Резолуција на екран 1920 x 1200
Бренд на процесор AMD
Серија на процесор Ryzen 7
Модел на процесор 7730U
Брзина на процесор 2 GHz
Број на јадра во процесорот 8
RAM Меморија 16 GB
Такт Меморија 4266
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 512 GB
посебна графичка картица Не
Тип на графичка картица AMD
Модел на графичка карта Radeon Graphics
Модел на графичка карта Radeon Graphics
Оперативен систем Windows 11 Home
Осветлена тастатура Да
Оптичка единица Не
Број HDMI 1
LAN (RJ45) 0
USB 2.0 0 kom
USB 3.0 0 kom
USB 3.1 gen1 0 kom
USB 3.2 2 kom
USB тип C 1 kom
Bluetooth Да
Број на батериски ќелии 3
Тип на хард диск SSD
Маса 2.1 kg
Останато IPS 300 nits Anti-Glare ekran, čitač memorijskih SD kartica, HD web kamera, stereo zvučnici
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!