text.skipToContent text.skipToNavigation

Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ARH7, 82SB00K0SC, 15,6 WQHD, IPS, AMD Ryzen 7 7735HS , 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 4050, Free Dos, лаптопID EK000549514

Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ARH7, 82SB00K0SC, 15,6 WQHD, IPS, AMD Ryzen 7 7735HS , 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 4050, Free Dos, лаптопID: EK000549514

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Со секој лаптоп подаруваме гратис торба за лаптоп!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 31.07. или додека има залиха.

Цена
80.990 ден

Кратка техничка спецификација: Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ARH7, 82SB00K0SC, процесор AMD Ryzen 7 7735HS, RAM меморија  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Кратка техничка спецификација:

Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ARH7, 82SB00K0SC, процесор AMD Ryzen 7 7735HS, RAM меморија 16GB, екран 15,6“, 2560x1440, 165 Hz, WQHD, IPS, SSD 512GB, опееративен систем Free Dos, графичка карта NVIDIA GeForce RTX 4050, тежина 2,32 kg, боја сива,  гаранција 2 години.

 

  15,6" WQHD екран, 165Hz
  Брз AMD Ryzen 7 7735HS со работен такт од 3,2 Ghz 
  16GB RAM меморија
  Брз M.2 2242 PCIe® 4.0x4 NVMe® SSD со капацитет од 512GB
  Графичка карта NVIDIA® GeForce RTX™ 4050
  Тастатура со позадинско осветлување (QWERTZ Layout) 
   Оперативен систем Free Dos
  60Wh Li-Ion батерија
 
 
 
 

Тип на производ Лаптопи
Гаранција 2 год.
Боја Сива
Бренд Lenovo
Намена на лаптопот Gaming
екран на допир Не
Големина на екран 15.6 "
Резолуција на екран 2560 x 1440
Бренд на процесор AMD
Серија на процесор Ryzen 7
Модел на процесор 7735HS
Брзина на процесор 3.2 GHz
Број на јадра во процесорот 8
RAM Меморија 16 GB
Такт Меморија 4800
Тип на меморија DDR5
Капацитет SSD 1 512 GB
посебна графичка картица Да
Тип на графичка картица nVidia
Модел на графичка карта GeForce RTX 4050
Модел на графичка карта GeForce RTX 4050
Оперативен систем Free Dos
Осветлена тастатура Да
Оптичка единица Не
Број HDMI 1
LAN (RJ45) 1
USB 2.0 0 kom
USB 3.0 0 kom
USB 3.1 gen1 0 kom
USB 3.2 3 kom
USB тип C 0 kom
Bluetooth Да
Маса 2.32 kg
Останато Zvučnici 2Wx2
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!