text.skipToContent text.skipToNavigation

Lenovo IdeaPad Slim 3 15IAH8, 83ER002FSC, 15,6 FHD IPS 300nits, Intel Core i5 12450H, 16GB RAM, 1TB PCIe NVMe SSD, Intel UHD Graphics, Free DOS, лапотопID EK000588155

Lenovo IdeaPad Slim 3 15IAH8, 83ER002FSC, 15,6 FHD IPS 300nits, Intel Core i5 12450H, 16GB RAM, 1TB PCIe NVMe SSD, Intel UHD Graphics, Free DOS, лапотопID: EK000588155

НОКАУТ ПОНУДА: Искористи попусти до 60% + 5% дополнитено со DINERS CLUB картичките! Дознај повеќе овде!

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Со секој лаптоп подаруваме гратис торба за лаптоп!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.04. или додека има залиха.

33.999 ден

Цена
28.990 ден

-5% попуст со Diners Club!

Lenovo IdeaPad Slim 3 Intel процесор со графички можности ја покачува брзината и перформансите, лесно ги извршува сите задачи и ви овозможува забавно искуство. 15,6" FHD ...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 16.04.2024

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Lenovo IdeaPad Slim 3

Intel процесор со графички можности ја покачува брзината и перформансите, лесно ги извршува сите задачи и ви овозможува забавно искуство. 15,6" FHD IPS екран со јасен приказ на живописни бои, кратки странични рамки ви дава подобро гледање. Вградениот TPM 2.0 ги чува резултатите од вашет работење на безбедно, податоците се криптирани и со лозинка. Добро осмислениот дизајн како физички затварач на веб камерата го комплетира овој лаптоп.

 

Кратки технички карактеристики:

Lenovo IdeaPad Slim 3 15IAH8, 83ER002FSC, процесор Intel Core i5 12450H, од 2,00 GHz до 4,40 GHz, Core 8, RAM меморија од 16GB DDR5-4800, екран 15,6" FullHD IPS 300nits (1920x1080) Anti-Glare, 1TB PCIe NVMe SSD, оперативен систем Free DOS, графчка карта Intel UHD GraphicsUS MIL-STD 810H military standard, тастатура со позадинско осветлување, HR Layout тастатура, читач на мемориски SD картички, FullHD веб камера, стерео звучници, 802.11ac, Bluetooth 5.1, TPM 2.0, 2x USB 3.2, 1x USB 3.2 Type-C, HDMI, тежина 1,62 kg, боја сива, гаранција 2 години

 

>
  15,6" FullHD IPS 300nits Anti-Glare екран
  8-јадрен Intel Core i5 12450H процесор со работен такт од 2,00 GHz 
  16GB RAM меморија
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 1TB
  Графичка карта Intel UHD Graphics
  Оперативен систем Free DOS
  Тастатура со позадинско осветлување HR Layout
  47Wh Li-Ion батерија која овозможува работа до 7 часа

 

Тип на производ Лаптопи
Гаранција 2 год.
Боја Сива
Бренд Lenovo
Намена на лаптопот Internet&Office
екран на допир Не
Големина на екран 15.6 "
Резолуција на екран 1920 x 1080
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I5
Модел на процесор 12450H
Брзина на процесор 2 GHz
Број на јадра во процесорот 8
RAM Меморија 16 GB
Такт Меморија 4800
Тип на меморија DDR5
Капацитет SSD 1 1024 GB
посебна графичка картица Не
Тип на графичка картица Intel
Модел на графичка карта Intel UHD Graphics
Модел на графичка карта Intel UHD Graphics
Оперативен систем Free Dos
Осветлена тастатура Да
Оптичка единица Не
Број HDMI 1
LAN (RJ45) 0
USB 2.0 0 kom
USB 3.0 0 kom
USB 3.1 gen1 0 kom
USB 3.2 2 kom
USB тип C 1 kom
Bluetooth Да
Број на батериски ќелии 3
Маса 1.62 kg
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!