text.skipToContent text.skipToNavigation

Lenovo IdeaPad Slim 3 15IAH8, 83ER009USC, 15,6 FHD IPS 300nits, Intel Core i5 12450H, 16GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, Intel UHD Graphics, Free DOS, лаптопID EK000581210

Lenovo IdeaPad Slim 3 15IAH8, 83ER009USC, 15,6 FHD IPS 300nits, Intel Core i5 12450H, 16GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, Intel UHD Graphics, Free DOS, лаптопID: EK000581210

НОКАУТ ПОНУДА: Искористи попусти до 60% + 5% дополнитено со DINERS картичките! Дознај повеќе овде!

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Со секој лаптоп подаруваме гратис торба за лаптоп!
Потребно е заедно со лаптопот да ја додадете и торбата на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.06. или додека има залиха.

34.999 ден

Цена
26.890 ден

Diners Card 5% попуст!

Lenovo IdeaPad Slim 3 Intel процесор со графички можности кој ги забрзува перфрормансите, лесно ги изврѓува сите задачи и ви овозможува забавно искуство. 15,6" FHD I...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 27.06.2024

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Lenovo IdeaPad Slim 3

Intel процесор со графички можности кој ги забрзува перфрормансите, лесно ги изврѓува сите задачи и ви овозможува забавно искуство. 15,6" FHD IPS екран јасно ги прикажува живописните бои, тенките рабови на екранот овозможуваат подобро гледање. Вградениот TPM 2.0 ги чува вашите податоци безбедни, криптирани податоци и лозинки. Убаво осмислениот дизајн како и физичкиот безбедносен затварач за веб камерата го комплетира овој лаптоп.

 

Кратки технички карактеристики:

Lenovo IdeaPad Slim 3 15IAH8, 83ER009USC, процеоср Intel Core i5 12450H, од 2,00 GHz до 4,40 GHz, Core 8, RAM меморија 16GB DDR5-4800, екран 15,6" FullHD IPS 300nits 1920x1080 Anti-Glare, 512GB PCIe NVMe SSD, оперативен систем Free DOS, гртафичка карта Intel UHD Graphics, тастатура со позадинско осветлување QWERTZ тастатура, читач на мемориски SD картички, FullHD веб камера, стерео звучници, 802.11ax, Bluetooth 5.1, TPM 2.0, 2x USB 3.2, 1x USB 3.2 Type-C, HDMI, тежина 1,62 kg, боја сива, гаранција 2 години

 

  15,6" FullHD IPS 300nits Anti-Glare екран
  8-јадрен Intel Core i5 12450H процесор со работен такт од 2,00 GHz 
  16GB RAM меморија
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 512GB
  Графичка карта Intel UHD Graphics
  Оперативен систем Free DOS
  Тастатура со позадинско осветлвуање (QWERTZ HR Layout) 
  47Wh Li-Ion батерија овозможува работа до 7 часа

 

Тип на производ Лаптопи
Гаранција 2 год.
Боја Сива
Бренд Lenovo
Намена на лаптопот Internet&Office
екран на допир Не
Големина на екран 15.6 "
Резолуција на екран 1920 x 1080
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I5
Модел на процесор 12450H
Брзина на процесор 2 GHz
Број на јадра во процесорот 8
RAM Меморија 16 GB
Такт Меморија 4800
Тип на меморија DDR5
Капацитет SSD 1 512 GB
посебна графичка картица Не
Тип на графичка картица Intel
Модел на графичка карта Intel UHD Graphics
Модел на графичка карта Intel UHD Graphics
Оперативен систем Free Dos
Осветлена тастатура Да
Оптичка единица Не
Број HDMI 1
LAN (RJ45) 0
USB 2.0 0 kom
USB 3.0 0 kom
USB 3.1 gen1 0 kom
USB 3.2 2 kom
USB тип C 1 kom
Bluetooth Да
Број на батериски ќелии 3
Маса 1.62 kg
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!