text.skipToContent text.skipToNavigation

Lenovo LOQ 15IRH8, 82XV00EUSC, 15,6 FHD IPS, Intel Core i5 13420H, 16GB RAM, 1024GB SSD, nVidia GeForce RTX 3050, Free DOS, лаптопID EK000562609

Lenovo LOQ 15IRH8, 82XV00EUSC, 15,6 FHD IPS, Intel Core i5 13420H, 16GB RAM, 1024GB SSD, nVidia GeForce RTX 3050, Free DOS, лаптопID: EK000562609

Купувајте до 72 рати комотно од вашиот дом. Повеќе за сите начини на плаќање погледнете овде!

69.999 ден

Цена
52.990 ден

Кратки технички спецификации: Lenovo LOQ 15IRH8, процесор Intel Core i5 13420H, RAM меморија 16 GB, екран 15,6", SS...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Кратки технички спецификации:


Lenovo LOQ 15IRH8, процесор Intel Core i5 13420H, RAM меморија 16 GB, екран 15,6", SSD 1024 GB, оперативен систем Free DOS, графичка карта nVidia GeForce RTX 3050, тежина 2.4 kg, боја сива, гаранција 2 години

 

15,6" fullHD екран

  Брз INTEL Core i5 процесор 13420H  со работен такт од 3,8Ghz 
  16GB RAM меморија
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 1TB
  Графичка карта nVidia GeForce RTX 3050 6GB
  Тастатура со позадинско осветлување
   Оперативен систем Free DOS
  60Wh Li-Po батерија
тип на производ Лаптопи
Гаранција 2 год.
Боја Сива
Бренд Lenovo
Намена на лаптопот Гејминг
екран на допир Не
големина на екран 15.6 "
Резолуција на екран 1920 x 1080
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I5
Модел на процесор 13420H
Брзина на процесор 2.1 GHz
Број на јадра во процесорот 8
RAM Меморија 16 GB
Такт Меморија 5200
Тип на меморија DDR5
Капацитет SSD 1 1024 GB
посебна графичка картица Да
тип на графичка картица nVidia
Модел на графичка карта GeForce RTX 3050
Модел на графичка карта GeForce RTX 3050
Оперативен систем Free Dos
Осветлена тастатура Да
Оптичка единица Не
Број HDMI 1
LAN (RJ45) 1
USB 2.0 0 kom
USB 3.0 0 kom
USB 3.1 gen1 0 kom
USB 3.2 3 kom
USB тип C 1 kom
Bluetooth Да
Маса 2400 kg
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!