text.skipToContent text.skipToNavigation

Lenovo V15 G3 ABA, 82TV004MSC, 15,6 FHD, AMD Ryzen 7 5825U, 16GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, AMD Radeon Graphics, Free DOS, лаптопID EK000562625

Lenovo V15 G3 ABA, 82TV004MSC, 15,6 FHD, AMD Ryzen 7 5825U, 16GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, AMD Radeon Graphics, Free DOS, лаптопID: EK000562625

Купувајте до 72 рати комотно од вашиот дом. Повеќе за сите начини на плаќање погледнете овде!

39.999 ден

Цена
29.999 ден

Lenovo V15 ефикасно се нови со вашите потреби. 15,6" FHD екран кој јасно ги прикажува живописните бои, а кратктите странични оквири нудат подобар поглед. Вгреден TPM 2.0 ги...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 26.12.2023

Гаранција: 3 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Lenovo V15 ефикасно се нови со вашите потреби. 15,6" FHD екран кој јасно ги прикажува живописните бои, а кратктите странични оквири нудат подобар поглед. Вгреден TPM 2.0 ги чува вашите резултати од работата сигруно, криптирани податоци и лозинки. Современ дизајн на овој лаптоп нуди врвен изглед и чувство под прстите, со тенко куќиште кое многу практично за носење, кога не сте во канцеларија.

 

Кратки технички карактеристики:

Lenovo V15 G3 ABA, 82TV004MSC, процесор AMD Ryzen 7 5825U, од 2,00 GHz до 4,50 GHz, Core 8, RAM меморија 16GB DDR4-3200, екран 15,6" FullHD 1920x1080 Anti-Glare, 512GB PCIe NVMe SSD, оперативен систем Free DOS, графичка карта AMD Radeon Graphics, HD веб камера, стерео звучници, 802.11ac, Bluetooth 5.1, RJ-45, TPM 2.0, 1x USB 2.0, 1x USB 3.2, 1x USB 3.2 Type-C, HDMI, тежина 1,70 kg, боја црна, гаранција 2 години

 

  15,6" FullHD Anti-Glare екран
  Осумјадрен AMD Ryzen 7 5825U процесор со работен такт од 2,00 GHz 
  16GB RAM меморија
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 512GB
  Графичка карта AMD Radeon Graphics
  Оперативен систем Free DOS
  38Wh Li-Ion батерија овозможува работа до 7 часа

 

тип на производ Лаптопи
Гаранција 3 год.
Боја Црна
Бренд Lenovo
Намена на лаптопот За работа
екран на допир Не
големина на екран 15.6 "
Резолуција на екран 1920 x 1080
Бренд на процесор AMD
Серија на процесор Ryzen 7
Модел на процесор 5825U
Брзина на процесор 2 GHz
Број на јадра во процесорот 8
RAM Меморија 16 GB
Такт Меморија 3200
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 512 GB
посебна графичка картица Не
тип на графичка картица AMD
Модел на графичка карта AMD Radeon Graphics
Модел на графичка карта Radeon Graphics
Оперативен систем Free Dos
Осветлена тастатура Не
Оптичка единица Не
Број HDMI 1
LAN (RJ45) 0
USB 2.0 1 kom
USB 3.0 0 kom
USB 3.1 gen1 0 kom
USB 3.2 1 kom
USB тип C 1 kom
Bluetooth Да
Број на батериски ќелии 3
Маса 1.7 kg
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!