text.skipToContent text.skipToNavigation

Acer Nitro 5 AN515-55-73X8 , Intel Core i7 10750H, 8GB, 15,6" FullHD IPS 144Hz, SSD 512GB, GTX 1650 4GB GDDR6 NH.Q7MEX.00R лаптопID EK000427652

Acer Nitro 5 AN515-55-73X8 , Intel Core i7 10750H, 8GB, 15,6" FullHD IPS 144Hz, SSD 512GB, GTX 1650 4GB GDDR6 NH.Q7MEX.00R лаптопID: EK000427652

Купувајте до 24 рати без камата комотно од вашиот дом. Повеќе можете да погледнете овде.

Цена
41.699 ден

15,6" fullHD IPS 144Hz екран Брз Intel Core i7 10750H процесор 8GB RAM меморија Капацитет од 512GB Тастатура со позадинско осветлување Оперативен систем Linux  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 06.06.2023

Гаранција: 1 год. за правни / 2 год. за физички лица

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

A

Acer Nitro 5 AN515-55-73X8 NH.Q7MEX.00R, процесор Intel Core i7 10750H 2,60 GHz, Core 6, RAM меморија од 8GB DDR4, екран 15,6" FullHD IPS 1920x1080 ComfyView LCD, SSD диск 512GB PCIe NVMe SSD, оперативен систем Linux, графичка карта NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR6, тастатура со позадинско осветлување, веб камера, звучници, 802.11ax, Bluetooth 5.0, GbitLAN, 3x USB 3.2, USB Type-C, HDMI, тежина 2,30 kg, боја црна, гаранција 24м. за физички лица / 12м. за правни лица

 

  15,6" fullHD IPS 144Hz екран
  Брз Intel Core i7 10750H процесор со работен такт од 2,6Ghz 
  8GB RAM меморија
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 512GB
  Графичка карта nVidia GeForce GTX 1650
  Тастатура со позадинско осветлување
  Оперативен систем Linux
  Li-Ion батерија 4-ќелијска која овозможува работа до 11 часа

тип на производ Лаптопи
Гаранција 1 год. за правни / 2 год. за физички лица
Боја Црна
Бренд Acer
Намена на лаптопот Гејминг
екран на допир Не
големина на екран 15.6 "
Резолуција на екран 1920 x 1080
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I7
Модел на процесор Intel Core i7 10750H 2,6GHz
Брзина на процесор 2.6 GHz
Број на јадра во процесорот 6
RAM Меморија 8 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 512 GB
посебна графичка картица Да
тип на графичка картица nVidia
Модел на графичка карта GeForce GTX 1650
Модел на графичка карта GeForce GTX 1650
Оперативен систем Free Dos
Осветлена тастатура Да
Број HDMI 1
USB 2.0 1 kom
USB 3.2 1 kom
USB тип C 1 kom
Bluetooth Да
Број на батериски ќелии 4
тип на хард диск SSD
Маса 2.3 kg
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!