text.skipToContent text.skipToNavigation

Acer Swift 3 SF314-43-R3BC (14" FHD IPS, AMD Ryzen 5 5500U hexa, 8GB RAM, 512GB SSD, лаптопID EK000415665

Acer Swift 3 SF314-43-R3BC (14" FHD IPS, AMD Ryzen 5 5500U hexa, 8GB RAM, 512GB SSD, лаптопID: EK000415665

Купувајте до 72 рати комотно од вашиот дом. Повеќе за сите начини на плаќање погледнете овде.

Минијатурни Цени МАКСимални попусти до 48%. Акција од 17.3. до 03.04. до 9ч Повеќе овде.

42.299 ден

Цена
27.590 ден

Максимални попусти
Acer Swift 3 SF314-43-R3BC лаптоп AMD Ryzen 5 5500U процесор 8GB RAM SSD 512GB 14" FHD IPS екран  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 04.04.2023

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Бидете достапни секаде со ACER SWIFT лаптопите
Осигурајте си непречено и долготрајно користење благодарение на 3-ќелијската батерија и до 12 часа. Одличниот AMD Ryzen 5 5500U hexa процесор како и 8GB RAM меморија ќе ви овозмоожи брзина и непречено работење а тенкото и лено куќиште ви го праби лаптопот мобилен и лесно можете да го сместите во вашиот ранец или ташна. 


Кратки технички спецификации:

Acer Swift 3 SF314-43-R3BC (14" FHD IPS, AMD Ryzen 5 5500U, 8GB RAM, 512GB SSD, лаптоп NX.AB1EX.00U, процесор AMD Ryzen 5 5500U, 2,10 GHz, Core 6, RAM меморија од 8GB, екран 14" FHD IPS (1920x1080), SSD диск 512GB PCIe NVMe, интегрирана графичка карта AMD Radeon Graphics, оперативен систем Linux, веб камера, 802.11ax, Bluetooth 5.0, GbitLAN, HDMI, 2x USB 3.2, USB 3.1 Type-C, Fingerprint, Card Reader, тежина 1,20 kg, Боја Pure Silver, Гаранција 24 месеци за физички лица / 12 месеци за правни лица.

 

  14" fullHD IPS екран
  AMD Ryzen 5 5500U процесор со работен такт од 2,10Ghz 
  8GB RAM меморија
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 512GB
  Графичка карта AMD Radeon Graphics
  Оперативен систем Linux
  Li-Ion батерија, 3-ќелијска, овозможува до 12 часа непрекинато работењетип на производ Лаптопи
Гаранција 2 год.
Бренд Acer
големина на екран 14 "
Бренд на процесор AMD
Серија на процесор Ryzen 5
Модел на процесор AMD Ryzen 5 5500U, 2,10 GHz, Core 6
Брзина на процесор 2.1 GHz
RAM Меморија 8 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 512 GB
посебна графичка картица Не
Модел на графичка карта AMD
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!