text.skipToContent text.skipToNavigation
ACER PH317-52-74XN, Predator Helios 300, NH.Q3DEX.025 лаптопIDEK000210173
Цена
68.900  ден
ACER PH317-52-74XN, Predator Helios 300, NH.Q3DEX.025 лаптоп. Карактеристкики: Intel, Core i7, 8650U, 2,20 GHz, Core 4, 16 GB, 17,3", 1920x1080, SATA 1000 + SSD 128 GB, Linux, NVIDIA GeForce GTX 1060 (6 GB), 802.11ac,Bluetooth 4.1,GbitLAN, ne, 1, USB 2.0 2, USB 3.0 1, 2,8 kg, USB Type-C , NH.Q3DEX.025

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 14.07.2020

Intel Core i7-6700HQ (6M Cache,up to 3.50 GHz), 8GB DDR4,128GB SSD+1TB SATA 5400rpm,17.3" FHD IPS ComfyView LED,NVIDIA GeForce GTX 970 6GB DDR5,DVD,USB 3.1,HDMI,DisplayP,WiFi-AC 1535,Boot-up Linux
големина на екран 17 "
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I7
Модел на процесор Intel Core i7-8650U Processor (8M Cache, up to 4.20 GHz)
Брзина на процесор 1 GHz
Број на јадра во процесорот 4
RAM Меморија 16 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 128 GB
Капацитет HDD 1000 GB
посебна графичка картица Да
тип на графичка картица nVidia
Модел на графичка карта GeForce GTX 1060
модел на графички чипови GeForce GTX 1060
Оперативен систем Free Dos
Бренд Acer
Тип на производ Лаптопи