text.skipToContent text.skipToNavigation

Acer A315-42-R2A3, NX.HF9EX.02M (15,6 FHD/Athlon-300U/8GB/SSD 512GB)IDEK000226498

21.999 ден
Цена
19.999 ден
AMD Athlon II 300U, 8GB RAM, 512GB SSD, Linux ОС, 15,6" FullHD

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Acer Aspire 3 лаптопите се карактеризираат со тенко куќиште и нагласена површина која го истакнува реалистичниот дизајн кој ви овозможува да бидете активни, вклучени и во движење. Прецизен touch pad и просторен SSD диск ви овозможува едноставно да складирате и да ги зачувате вашите проекти и податоци. 

Кратка техничка спецификација:

Acer Aspire 3 A315-42-R2A3 NX.HF9EX.02M, екран 15,6 FHD, процесор AMD Athlon 300U 2.40GHz, RAM меморија од 8GB, SSD диск од 512GB PCIe NVMe, Графичка интегрирана карта AMD Radeon Vega 3, оперативен систем Linux, 802.11ac, Bluetooth 4.0, 2x USB 2.0, USB 3.1, HDMI, тежина 1,90 kg, Боја црна, гаранција 24 месеци за физички лица / 12 месеци за правни лица. 

  15,6" fullHD екран
  AMD Athlon 300U процесор со работен такт од 2,40GHz
  8GB RAM меморија
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 512GB
  Графичка карта AMD Radeon Vega 3
  Оперативен систем Linux
  Li-Ion батерија, 2-ќелијска, овозможува до 5 часа непрекинато работење
 
 
големина на екран 15 "
Бренд на процесор AMD
Серија на процесор Athlon
Модел на процесор AMD Athlon 300U (2,4GHz/3,3Ghz, 1M L2 Cache, 4M L3 Cache)
Брзина на процесор 2 GHz
Број на јадра во процесорот 2
RAM Меморија 8 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 512 GB
посебна графичка картица Не
тип на графичка картица AMD
Модел на графичка карта AMD Radeon Vega 3
модел на графички чипови Radeon RX Vega 3
Оперативен систем Linux
Бренд Acer
Тип на производ Лаптопи