text.skipToContent text.skipToNavigation

Acer Aspire 3 A315-54-3524 NX.HEFEX.00A (15,6"FHD/i3-8145U/8GB/256GB SSD) лаптопIDEK000290333

23.900 ден
Цена
20.400 ден
Intel Core i3 8145U, 8GB RAM, 256GB SSD, Linux ОС, 15,6" FullHD

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Acer Aspire 3 лаптопите се карактеризираат со тенко куќиште и нагласена површина со реалистичен дизајн кој Ви овозможува да бидете актицни, вклучени и во движење и се одликува со технологија која одговара на Вашиот стил на живеење. Благодарение на брзиот SSD диск можете многу едноставно и брзо да снимате или споделувате важни проекти и податоци од вашиот лаптоп.

Најбитни карактеристики за овој лаптоп се:

  • одличен дизајн со тенко куќиште
  • брз SSD диск со капацитет од 256GB
  • екран кој е Full HD резолуција и е заслужен за остри и реалистични бои

Кратки технички спецификации: Acer Aspire 3 A315-54-3524, NX.HEFEX.00A, процесор Intel Core i3 8145U, 2,10 GHz, RAM меморија од 8 GB, екран 15,6" FHD (1920x1080), SSD диск 256 GB PCIe NVMe SSD, оперативен систем Linux, графичка карта Intel UHD Graphics 620, 802.11ac, Bluetooth 4.0, GbitLAN, HDMI, 2x USB 2.0, USB 3.1, тежина 1,9 kg, боја црна, гаранција 24 месеци за физичко лице / 12 месеци за правни лица.

 
  15,6" fullHD екран
  Intel Core i3 8145U процесор со работен такт од 2,10Ghz 
  8GB RAM меморија
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 256GB
  Графичка карта Intel UHD Graphics 620
  Li-Ion батерија, 2-ќелиска, овозможува до 7 часа непрекинато работење
 
 
екран на допир Не
големина на екран 15.6 "
Резолуција на екран 1920 x 1080
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I3
Модел на процесор Intel Core i3-8154U 2.10GHz
Брзина на процесор 2.1 GHz
RAM Меморија 8 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 256 GB
посебна графичка картица Не
тип на графичка картица Intel
Модел на графичка карта UHD Graphics 620
Маса 1.9 kg
Бренд Acer
Боја Црна
Гаранција 2 год.
Тип на производ Лаптопи