text.skipToContent text.skipToNavigation

Acer Aspire 3 NX.HVTEX.00C, 15,6 FHD, AMD Athlon Silver 3050U, 8GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, AMD Radeon Graphics, лаптопIDEK000346723

Со секој лаптоп подаруваме гратис ранец за лаптоп!
Потребно е заедно со лаптопот да го додадете и ранецот на линкот погоре.
Акцијата трае до 30.6 или додека има залиха.

26.999 ден
Цена
22.990 ден
Бесплатна испорака
Acer Aspire 3 NX.HVTEX.00C лаптоп, AMD Athlon Silver 3050U, 8GB RAM, SSD 512GB, 15.6" FullHD екран.

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 24.06.2021

Acer Aspire 3 лаптопите се карактеризираат со неверојатно тенко куќиште и тактилно нагласена површина која дава реалистичен дизајн кој ви овосможува да бидете актицни, вклучени и во движење и имаат технологија која одговара на вашиот стил на живеење. Прецизна плоча на допир која има побрз одзив за разлика од останатите стандардни плочи, а со тоа можете поефикасно да работите, а благодарение на брзиот SSD диск можете со неверојатна брзина да снимате и зачувате ваши податоци или проекти. 


Кратка техничка спецификација:

Acer Aspire 3 NX.HVTEX.00C, процесор AMD Athlon Silver 3050U, 2,30 GHz, Core 2, RAM меморија од 8GB DDR4, SSD диск 512GB PCIe NVMe, екран 15,6" FullHD (1920x1080) ComfyView LCD, оперативен систем Linux, графичка карта AMD Radeon Graphics, стерео звучници, веб камера, 802.11ac, Bluetooth, Gigabit Ethernet, USB 2.0, 2x USB 3.1, HDMI, тежина 1,90 kg, боја црна, гаранција 24 месеци за физички лица / 12 месеци за правни лица 

 

  15,6" fullHD екран
  AMD Athlon Silver 3050U процесор со работен такт од 2,30Ghz 
  8GB RAM меморија
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 512GB
  Графичка карта AMD Radeon Graphics
  Оперативен систем Linux
  Li-Ion батерија, 2-ќелијска, овозможува работење до 6 часа

Намена на лаптопот Internet&Office
големина на екран 15.6 "
Бренд на процесор AMD
Серија на процесор Athlon
Модел на процесор AMD Athlon Silver 3050U (2C , 2,3GHz)
Брзина на процесор 2.3 GHz
RAM Меморија 8 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 512 GB
посебна графичка картица Не
Модел на графичка карта AMD
Бренд Acer
Гаранција 2 год.
Тип на производ Лаптопи