text.skipToContent text.skipToNavigation
˄
Acer Nitro 5 NH.Q5AEX.01S, 15,6 FHD IPS, Intel Core i5 9300H, 8GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, NVIDIA GeForce GTX 1050, лаптопIDEK000331633
49.999  ден
Цена
43.990  ден
Acer Nitro 5 NH.Q5AEX.01S лаптоп | 15,6" fullHD IPS екран | Intel Core i5 9300H процесор | 8GB RAM меморија | NVIDIA GeForce GTX 1050 3GB | SSD 512GB PCIe NVMe диск |

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 27.10.2020

Завладеј во светот на игрите со заедничка моќ и перформанси со Intel® Core™ i5 процесор од 9-тата генерација и NVIDIA® GeForce® GTX 1050 графичка карта, која содржи моќна графичка способност за надградба со Turing архитектура. За беспрекорна слика во играта и повеќе детали и остра слика се грижи врвниот IPS екран.

 

Кратки технички спецификации:

Acer Nitro 5 NH.Q5AEX.01S, процесор Intel Core i5 9300H, 2,40 GHz, Core 4, RAM меморија од 8GB, екран 15,6" FullHD IPS 1920x1080, SSD дискт 512GB PCIe NVMe SSD, оперативен систем Linux без графика, графичка карта NVIDIA GeForce GTX 1050 3GB GDDR5, тастатура со позадинско осветлвуање, веб камера, 802.11ax, Bluetooth 5.0, GbitLAN, HDMI, USB 2.0, 2x USB 3.1, USB Type-C, тежина 2,50 kg, боја црна, гаранција 24 месеци за физички лица / 12 месеци за правни лица.

 

 

  15,6" fullHD IPS екран
  Четиријадрен Intel Core i5 9300H процесор со работен такт од 2,40Ghz 
  8GB RAM меморија
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 512GB
  Графичка карта NVIDIA GeForce GTX 1050 со 3GB внатрешна меморија
  Тастатура со позадинско осветлвуање
   Оперативен систем Linux
  Li-Polymer батерија, 4-ќелијска, ви овмозможува непрекинато работење до 7 часа
големина на екран 15.6 "
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I5
Модел на процесор Intel Core i5-9300H
Брзина на процесор 2.4 GHz
RAM Меморија 8 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 512 GB
посебна графичка картица Да
Модел на графичка карта nVidia
Бренд Acer
Гаранција 2 год.
Тип на производ Лаптопи