text.skipToContent text.skipToNavigation
Acer Predator Helios 300 17.3" NH.Q3DEX.024 (17,3 FHD IPS, i7 8750H, 16GB, 1TB + 256GB SSD, GTX 1060 6GB)IDEK000226496
79.999  ден
Цена
74.900  ден
Acer Predator Helios 300 17.3" NH.Q3DEX.024 (17,3 FHD IPS, i7 8750H, 16GB, 1TB + 256GB SSD, GTX 1060 6GB)

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 04.03.2020

Спремен за борба!

Треба вашиот стил за лаптоп за играњр да биде "Започнуваме борба! Ние сме спремни!" Победувајте ја конкуренцијата со полн потенцијал со помош на Intel Core i7 процесор од 8ма генерација и графичка карта NVIDIA GTX 1060. ослободете ја моќноста која го носи Acer Predator Helios со посебен систем за ладење со два вентилатори и AeroBladeTM 3D вентилатор кој е целосно изработен од метал.

Кратка спецификација: 

Acer Predator Helios 300 NH.Q3DEX.024, процесор Intel Core i7-8750H (9M Cache,up to 4.10 GHz), RAM меморија 16GB DDR4, SSD 256GB + 1TB SATA, екран 17.3" FullHD IPS LED, графичка карта NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB DDR5, USB Type-C, HDMI, Webcam, WiFi, BT 4.0,тастатура со позадинско осветлување, Aeroblade 3D вентилатор, Linux, гаранција 24 месеци за физички лица / 12 месеци за правни лица.

 

 

големина на екран 17 "
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I7
Модел на процесор Intel Core i7-8750H Processor (9M Cache, up to 4.10 GHz)
Брзина на процесор 2 GHz
Број на јадра во процесорот 6
RAM Меморија 16 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 256 GB
Капацитет HDD 1000 GB
посебна графичка картица Да
тип на графичка картица nVidia
Модел на графичка карта GeForce GTX 1060
модел на графички чипови GeForce GTX 1060
Оперативен систем Free Dos
Бренд Acer
Тип на производ Лаптопи