text.skipToContent text.skipToNavigation

Acer Nitro 5 AN517-41-R9YE NH.QBHEX.00D, 17,3 FHD IPS 144Hz, AMD Ryzen 7 5800H, 16GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080 8GB, лаптопID EK000418824

Acer Nitro 5 AN517-41-R9YE NH.QBHEX.00D, 17,3 FHD IPS 144Hz, AMD Ryzen 7 5800H, 16GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080 8GB, лаптопID: EK000418824

Со секој лаптоп подаруваме гратис ранец/торба за лаптоп!
Потребно е заедно со лаптопот да го додадете и ранецот на линкот погоре.
Акцијата трае до 31.05. или додека има залиха.

139.990 ден
Цена
99.990 ден
Acer Nitro 5 AN517-41-R9YE NH.QBHEX.00D, лаптоп 17.3" FHD 144Hz екран AMD Ryzen 7 5800H процесор 16GB RAM меморија, 512GB SSD NVIDIA GeForce РTX 3080 8GB  Дознај повеќе

Бесплатна испорака

Доставуваме веќе од 31.05.2022

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Бидете владетели во светот на игрите со заедничката моќ и перформанси на AMD Ryzen 7 процесорот и NVIDIA® GeForce® RTX 3080 8GB графичката карта, која содржи моќни графички способности надоградени со Turing архитектура. За бесплрекорна слика во ифрата со повеќе детали и острина на слката се грижи врвниот IPS 144Hz екран.


Кратки технички спецификации:

Acer Nitro 5 AN517-41-R9YE NH.QBHEX.00D, 17,3 FHD IPS 144Hz, AMD Ryzen 7 5800H, 16GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080 10GB, лаптоп, процесор AMD Ryzen 7 5800H, 3,20 GHz, 8 Core , RAM меморија од 16GB, екран 17.3" FHD IPS (1920x1080) 144Hz, SSD диск 512GB PCIe NVMe, графичка карта nVidia GeForce RTX 3080 10GB, оперативен систем Linux, RGB  тастатура со позадинско осветлување, HD веб камера, 802.11ax, Bluetooth 5.0, GbitLAN, HDMI, 4x USB 3.2, USB 3.2 Type-C, тежина 2,70 kg, Боја црна, Гаранција 24 месеци за физички лица / 12 месеци за правни лица.

  17.3" fullHD 144Hz екран
  AMD Ryzen 7 5800H процесор со работен такт од 3,20Ghz 
  16GB RAM меморија
  Брз PCIe NVMe SSD со капацитет од 512GB
  Графичка карта NVIDIA RTX 3080 8GB DDR6
  Инсталиран Linux оперативен систем
  Li-Ion батерија, 4-ќелијска, овозможува до 9 часа непрекинато работење
Тип на производ Лаптопи
Гаранција 2 год.
Бренд Acer
Намена на лаптопот Гејминг
големина на екран 17.3 "
Бренд на процесор AMD
Серија на процесор Ryzen 7
Модел на процесор AMD Ryzen 7 5800H (8C / 16T, 3.2 / 4.4GHz, 16MB)
Брзина на процесор 3.2 GHz
RAM Меморија 16 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 512 GB
посебна графичка картица Да
Модел на графичка карта nVidia