text.skipToContent text.skipToNavigation
HP 250 G7, 6BP11EA i5/4GB/256GB/GeForce MX110 2GB лаптопIDEK000224812
Цена
28.234  ден
HP 250 G7, 6BP11EA лаптоп. Екран:15,6" HD, Процесор: i5-8265U, RAM меморија: 4GB, Капацитет: 256GB M.2 SSD , Оперативен систем: FREE DOS, Боја: црна боја, гаранција 12 месеци.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 14.07.2020

Сосема ново искуство за играње

зачекорите во светот на игрите со дизајн кој нуди многу повеќе од обичен лаптоп. Осигурајте се за брзо патување без застои во галакцијата на игрите благодареие на брзиот Intel процесор и NVIDIA GeForce GTX 1060 графичката карта, а со брзиот SSD диск и 1TB хард диск возите во петта брзина и уживате во бескрајното играње на омилените игри.

Кратки технички спецификации:

ACER AN515-52-75HH Nitro, NH.Q3XEX.024 лаптоп. Екран:15,6" FHD 1920x1080px, Процесор: i7-8750H, RAM меморија: 8GB, Капацитет: SSD 256GB + 1TB HDD , Графичка карта: GTX 1060 6GB GDDR5, Оперативен систем: FREE DOS, Боја: црна, USB 2.0 x1, USB 3.0 x2, 1,45 kg, USB Type-C x1, гаранција 24 месеци.

 

nVidia GTX1060M 1920x1080 game benchmark.jpg