text.skipToContent text.skipToNavigation
˄
HP 250 G7, 6MP85EA i3/8GB/1TB/MX110 2GB лаптопIDEK000224811
23.528  ден
Цена
20.999  ден
HP 250 G7, 6BP44EA лаптоп. Екран:15,6" FHD 1920x1080p, Процесор: i3-7020U, RAM меморија: 8GB, Капацитет: 1TB HDD , GeForce MX110 2GБ, Оперативен систем: FREE DOS, Боја: сива боја, гаранција 12 месеци.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 30.09.2020

Нов лаптоп за ваш успех!

HP 250 G7 продолжува со серија на буџетски лаптопи со нов дизајн, но ја задржува основната смисла на оваа серија а тоа е да овозможи издржливост, елеганција и пристапна цена. Дизајниран е за работа во движење, HP 250 G7 лаптопот нуди проврени INTEL процесори спакувани во куќиште кое е направено да трае.

Кратки спецификации:

HP 250 G7, 6BP44EA лаптоп. Екран:15,6" FHD 1920x1080p, Процесор: i3-7020U, RAM меморија: 8GB, Капацитет: 1TB HDD , GeForce MX110 2GB, Оперативен систем: FREE DOS, Боја: сива боја, гаранција 12 месеци.

големина на екран 15 "
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I3
Модел на процесор Intel Core i3-7020U процесор (3M Cache, 2.30 GHz)
Брзина на процесор 2 GHz
Број на јадра во процесорот 2
RAM Меморија 8 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет HDD 1000 GB
посебна графичка картица Да
тип на графичка картица nVidia
Модел на графичка карта GeForce MX110
модел на графички чипови GeForce MX110
Оперативен систем Free Dos
Бренд HP
Тип на производ Лаптопи