text.skipToContent text.skipToNavigation
Lenovo IdeaPad 330 15.6" Onyx Black (15,6" FHD/i3/8GB/2TB/MX130 2GB) 81DC00FUSC лаптопIDEK000229296
24.900  ден
Цена
17.990  ден
Lenovo IdeaPad 330 15.6" Onyx Black (15,6" FHD/i3/8GB/2TB/MX130 2GB) 81DC00FUSC лаптоп. Карактеристики: Intel® Core™ i3-7100U Processor (3M Cache, 2.40 GHz), 8GB (4GB+4GB onboard), HDD 2TB 5.400rp...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 04.03.2020

Lenovo IdeaPad 330 15.6" Onyx Black (15,6" FHD/i3/8GB/2TB/MX130 2GB) 81DC00FUSC лаптоп.

Кратка техничка спецификација:

Intel® Core™ i3-7100U Processor (3M Cache, 2.40 GHz), 8GB (4GB+4GB onboard), HDD 2TB 5.400rpm, DVD/RW, MX130 2GB GDDR5, 15.6" FHD TN AG 200N,WIFI 1X1 AC+BT4.1,DOS,HD 720P WITH SINGLE MIC, гаранција 2 години.

големина на екран 15 "
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I3
Модел на процесор Intel Core i3-7100U процесор (3M Cache, 2.40 GHz)
Брзина на процесор 2 GHz
Број на јадра во процесорот 2
RAM Меморија 8 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет HDD 2000 GB
посебна графичка картица Да
тип на графичка картица nVidia
Модел на графичка карта GeForce MX130
модел на графички чипови GeForce MX130
Оперативен систем Free Dos
Бренд Lenovo
Тип на производ Лаптопи