text.skipToContent text.skipToNavigation
Lenovo IdeaPad 330 81DE00JSSC (15,6"FHD/i3-7020U/8GB/1000GB HDD/nVidia MX150 2GB/Win10) лаптопIDEK000290334
24.999  ден
Цена
21.990  ден
Lenovo IdeaPad 330 81DE00JSSC (15,6"FHD/i3-7020U/8GB/1000GB HDD/nVidia MX150 2GB/Win10) лаптоп. Технички карактеристики: Процесор Intel Core i3-7020U (2C / 4T, 2.3GHz, 3MB), NVIDIA GeForce MX150 2G...

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 06.04.2020

Lenovo IdeaPad 330 81DE00JSSC (15,6"FHD/i3-7020U/8GB/1000GB HDD/nVidia MX150 2GB/Win10) лаптоп. Технички карактеристики: Процесор Intel Core i3-7020U (2C / 4T, 2.3GHz, 3MB), NVIDIA GeForce MX150 2GB GDDR5 графичка карта, 15,6" FullHD 1920х1080p TN 200nits Anti-glare екран, 8GB DDR4 (4+4GB), 1000GB хард диск, Windows 10 Home 64, LAN IEEE 802.11ac, гаранција 2 години.

екран на допир Не
големина на екран 15.6 "
Резолуција на екран 1920 x 1080
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I3
Модел на процесор Intel Core i3-7020U (2C / 4T, 2.3GHz, 3MB)
Брзина на процесор 2.3 GHz
RAM Меморија 8 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет HDD 1000 GB
посебна графичка картица Да
тип на графичка картица nVidia
Модел на графичка карта NVIDIA GeForce MX150 2GB GDDR5
модел на графички чипови GeForce MX150
Оперативен систем Windows 10 Home
тип на хард диск HDD
Бренд Lenovo
Гаранција 2 год.
Тип на производ Лаптопи