text.skipToContent text.skipToNavigation
˄
Lenovo IdeaPad 5 14IIL05, Light Teal (14" FHD/Intel i5-1035G1/8GB DDR4/512GB SSD/GeForce MX350 2GB)IDEK000326308
Цена
41.999  ден
Intel Core i5-1035G1, 8GB RAM, SSD 512GB, 14" FullHD 300Nits, NVIDIA GeForce MX350 2GB

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 06.10.2020

IdeaPad 5 14IIL05, Light Teal - i5-1035G1, 8G, 512G NVMe, MX350 2G, 14", DOS; Intel Core i5-1035G1 (4C / 8T, 1.0 / 3.6GHz, 6MB)/ 8GB SO-DIMM DDR4/ 512GB SSD M.2 2242 PCIe NVMe/ 14" FHD (1920x1080) IPS 300nits AG + Camera 720MP/ NVIDIA GeForce MX350 2GB GDDR5/ Wi-Fi + BT/ FW TPM 2.0/ 57Wh Battery/ Backlit Keyboard/ 1,38kg/ DOS/ 24 месеци гаранција.
  14" fullHD екран 300nits
  Брз Intel Core i5-1035G1 процесор со работен такт од 3,6Ghz 
  8GB RAM меморија
  Brz PCIe NVMe SSD со капацитет од 512GB
  Графичка карта NVIDIA GeForce MX350 2GB GDDR5
  Без оптика
  57Wh Li-Ion батерија овозможува непрекинатор работење до 5 часа
големина на екран 14 "
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I5
Модел на процесор Intel Core i5-1035G1 (4C / 8T, 1.0 / 3.6GHz, 6MB)
Брзина на процесор 3.6 GHz
RAM Меморија 8 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 512 GB
посебна графичка картица Да
тип на графичка картица nVidia
Модел на графичка карта NVIDIA GeForce MX350 2GB GDDR5
Оперативен систем Free Dos
Бренд Lenovo
Гаранција 2 год.
Тип на производ Лаптопи