text.skipToContent text.skipToNavigation
Lenovo IdeaPad 530S-14IKB Copper (14,0" WQHD/Intel i5/8GB DDR4/512GB SSD)IDEK000226611
53.990  ден
Цена
39.999  ден
IdeaPad 530S-14IKB Copper - Intel® Core™ i5-8250U/ 8GB/ 512GB SSD M.2 PCIE/ 14.0 WQHD IPS AG 300N/ 4 Cell 45WH/ Backlit Keyboard/ FPR/ 1,58kg/ stereo speakers with Harman® Certification, Dolby Aud...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 09.07.2020

eaPad 530S-14IKB Copper (14,0" WQHD/Intel i5/8GB DDR4/512GB SSD)
големина на екран 14 "
Бренд на процесор Intel
Серија на процесор Core I5
Модел на процесор Intel Core i5-8250U Processor (6M Cache, up to 3.40 GHz)
Брзина на процесор 1 GHz
Број на јадра во процесорот 4
RAM Меморија 8 GB
Тип на меморија DDR4
Капацитет SSD 1 512 GB
посебна графичка картица Не
тип на графичка картица Intel
Модел на графичка карта Intel UHD Graphics 620
модел на графички чипови Intel UHD Graphics 620
Оперативен систем Free Dos
Бренд Lenovo
Тип на производ Лаптопи